AKP'li ismin eşi belediyede sınavsız işe girdi: "Torpil yok, eşim çok sevilir, çevresi geniş"

Batman Valisi Hulusi Şahin'in kayyum olarak başında bulunduğu Batman Belediyesinde, eski AKP Batman İl Başkan Yardımcısı ve 2015'teki seçimde AKP’nin milletvekili adayı olan avukat Adile Gürbüz'ün eşi Metin Gürbüz Batman Belediyesine sınavsız girdi.

AKP'li ismin eşi belediyede sınavsız işe girdi: "Torpil yok, eşim çok sevilir, çevresi geniş"
12 Temmuz 2021 - 09:08
AKP’den vekil adayı olan Adile Gürbüz’ün eşi Metin Gürbüz, Batman Belediyesinde sınavsız şekilde işe başladı. Adile Gürbüz, yedi ay önce belediyede işe başlayan eşinin açıktan atanmasıyla ilgili ‘Torpil, adam kayırma yok. Çevresi geniş’ savunması yaptı.

AKP’li vekil Adile Gürbüz’ün eşi Metin Gürbüz, Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden belediyeye geçiş yaptı ardından Belediye Kültür Merkezi Müdürü oldu.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün konuyla ilgili ulaşmaya çalıştığı Vali Hulusi Şahin yanıt vermezken Batman Belediyesi yetkilileri, atamayı doğruladı. Yetkililer, “Devlet Memurları Kanunu'nun istisnai memurlukla ilgili hükmü çerçevesinde, sınava tabi olmadan, bakanlık izin verince işe başlatıldılar” dedi.

“EŞİM ÇOK SEVİLİR”
AKP'li Adile Gürbüz ise eşi Metin Gürbüz'ün açıktan atamayla belediyeye müdür yapılması konusunda “Eşim özel okulda müdürdü. 6-7 ay önce belediyeye açıktan atandı. Torpil kesinlikle söz konusu değil. Herhangi bir siyasi adam kayırma değil. Eşim Batman'da hem tanınır hem de sevilir. Çevresi çok geniş biridir. İşini de gayet başarıyla yerine getirmektedir” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Altan
    3 ay önce
    Hakikaten biz de çok art niyetliyiz! Son 20 yıldır ne duyduk ne gördük adam kayırma ve torpil olayını!!