AKP'li isim TÜİK'i yalanladı: Gerçek enflasyon yüzde 36,2

Tartışmalara neden olan TÜİK'in enflasyon rakamına karşı AKP'den dikkat çeken bir açıklama geldi. İBB AKP Meclis Üyesi Mehmet Selim Bilmen, "Yeniden değerleme oranı gerçekleşmiş enflasyon demektir. Gerçekleşmiş enflasyon ülkede yüzde 36,2" dedi.

AKP'li isim TÜİK'i yalanladı: Gerçek enflasyon yüzde 36,2
16 Aralık 2021 - 11:27

Suya zam teklifinin görüşüldüğü İSKİ Genel Kurulu'nda söz alan İBB AKP Meclis Üyesi Mehmet Selim Bilmen, TÜİK’in açıkladığı yüzde 21,3’lük yıllık enflasyonun aksine Türkiye’de gerçek enflasyonun yüzde 36,2 olduğunu söyledi.

Oturumda olağanüstü İSKİ Genel Kurulu gerçekleştirilerek 2022 yılının zamlı su tarifesi belirlendi. İSKİ yönetimi, yeniden değerleme oranı olan yüzde 36.20 oranında zam önerisi getirdi.

Bilmen, “Bir zammın yapılırken belli bir gerekçesi olur. Burada enflasyonu alabilir, başka bir şeyi alabilirsiniz. Yeniden değerleme oranı gerçekleşmiş enflasyon demektir. Biz burada öteden beri, CHP grubunun da aslında istediği ‘enflasyon oranında zam yapın' talebini yerine getirmiş oluyoruz. Gerçekleşmiş enflasyon ülkede yüzde 36,2. Biz de o çerçevede bir artış yapıyoruz” diye konuştu.

"BEN SÖYLESEM İTİRAZ EDERLERDİ"
İBB CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Bilmen'in bu sözlerini, “Ben söylesem itiraz ederlerdi ama ben söylemedim onlar söyledi” şeklinde yorumladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum