AKP'li ilçe başkanından Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk kitabına hakaret!

Ordu'nun AKP Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk kitabına ilişkin paylaşım yaparak hakaret etti.

AKP'li ilçe başkanından Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk kitabına hakaret!
01 Eylül 2021 - 10:49

AKP'nin Ordu Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, Facebook hesabından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kaleme aldığı "Nutuk" kitabını aşağılayarak hakaret etti. Özdemir, bir süre sonra skandal paylaşımını sildi.

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman'ın haberine göre, AKP Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, sosyal medya hesabından Bayraktar AKINCI TİHA'nın Teslimat ve Mezuniyet Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını paylaşarak, “Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor” diye yazdı. Özdemir’in bu paylaşımı büyük tepki çekti.

“TÜRK MİLLETİNE HAKARET EDİYOR, ÖNCE ALLAH ISLAH ETSİN"
İlçe Başkanı Özdemir’e CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel de tepki göstererek, “Nutuk ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun üçüncü yılında, 1926’da uçak fabrikası kurdu. 95 yıl geçmiş, bugün 20 yıldır iktidarda olan güruh ise memleket cayır cayır yanarken bir galon su dökecek uçak bulamadı. Şimdi bu zihniyetin bir ilçe başkanı Nutuk ile Kur’an’ı yarıştırıyor ya, hem Türk milletine hakaret ediyor, hem Müslümanları incitiyor. Millet ıslah etmeden önce Allah ıslah etsin” dedi.

AKP’li Başkan Özdemir, gelen tepkiler üzerine paylaşımını bir süre sonra kaldırmak zorunda kaldı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum