AKP'li eski vekil Murtaza Yetiş, 30 bin TL maaşla Kızılay'a atandı!

Eski AK Parti milletvekili Murtaza Yetiş’in Kızılay Sağlık A.Ş.’ye 30 bin TL maaşla genel müdür olarak atandığı ortaya çıktı.

AKP'li eski vekil Murtaza Yetiş, 30 bin TL maaşla Kızılay'a atandı!
07 Haziran 2021 - 14:06
Eski AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş’in, Kızılay Yatırım Holding CEO’su İlyas Haşim Çakmak’ın imzası ile, Kızılay Sağlık A.Ş.’ye genel müdür olarak atandığı öğrenildi.

BirGün’den İsmail Arı'nın haberine göre, ulaştığı ve İlyas Haşim Çakmak’ın imzasının yer aldığı belgede, eski AKP Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş’in 1 Haziran’da Kızılay Sağlık A. Ş.’ye genel müdür olarak atandığı belirtildi. Sağlık A. Ş.’nin önceki genel müdürü Metin Tunç ise Kızılay Yatırım A. Ş.’ye yönetim kurulu başkan danışmanı olarak atandı.

30 BİN TL MAAŞ
BirGün’ün 2019 yılında yayımladığı ve tartışmalara neden olan Kızılay yöneticilerin maaş listesine göre, Kızılay Sağlık A. Ş.’nin eski genel müdürü Metin Tunç’a 2019 yılında 24 bin 397 TL maaş ödeniyordu. Aradan geçen iki yılın ardından Kızılay Sağlık A. Ş. genel müdürü maaşına yaklaşık yüzde 20 oranında zam yapıldığı ve genel müdür maaşının 30 bin TL’yi bulduğu ifade ediliyor. Ulaştığımız Kızılay yetkilileri ise konuya ilişkin bir açıklama yapılmayacağını ifade etti.

EŞİNİN DE ÜÇ KOLTUĞU VAR
AKP’li Muhammed Murtaza Yetiş’in eşi Sema Kopuz Yetiş’in de Kızılay’da tam üç farklı görevi bulunuyor. Sema Kopuz Yetiş, Kızılay Ankara Şube Başkanlığı, Kızılay Denetim Kurulu Üyeliği ve Kızılay iştiraki Kızılay Bakım Anonim Şirketi’nin yönetim kurulu üyeliğini yürütüyor. Ayrıca Sema Kopuz Yetiş AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın Başkan Yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın (KADEM) da üyesi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum