AKP'li Erzurum Belediyesi'nden AKP'li Beyazay Derneği'ne bina!

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin, eski AKP'li milletvekillerinin kurduğu Beyazay Derneğine bina tahsis ettiği tespit edildi. Binanın eğitim için 5 yıllığına tahsis edildiği raporlara yansırken Beyazay Derneğinin engelliler için çalışma yaptığı biliniyor.

AKP'li Erzurum Belediyesi'nden AKP'li Beyazay Derneği'ne bina!
11 Temmuz 2021 - 09:00
Erzurum Büyükşehir Belediyesinin 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nun tahsislere ilişkin bölümünde Erzurum’un Yakutiye ilçesindeki binanın 5 yıllığına AKP milletvekillerinin kurduğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İzin Almadan Yardım Toplama Hakkına Sahip Kuruluşlar” listesine eklediği Beyazay Derneğine tahsis edildiği ortaya çıktı. 

DERNEK, AKP’LİLERDEN OLUŞUYOR
Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Türkiye Beyazay Derneği’nin Başkanı Nejla Sümer de geçtiğimiz yıllarda AKP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Sosyal İşler Birim Başkanı olarak görev yaptı. Derneğin Genel Başkan Vekili Hatice Kübra Öztürk Gökkaya aynı zamanda da AKP Genel Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği ile Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Beyazay Derneği’nin Genel Sekreteri Hayri Köse ise AKP’den 27’nci İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu. Köse, 24’üncü Dönemde de AKP’den İstanbul 1’inci Bölgeden milletvekili adayı olmuştu. 

Ayrıca derneğin yönetiminde, eski AKP Milletvekili ve eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Ayşe Böhürler, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Zülfiye Füsun Kümet ile AKP’li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı da derneğin yönetiminde yer alan isimlerden.

Derneğin yönetiminde eski AKP Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım ile eski AKP Milletvekili Gülay Dalyan, Halide İncekara, Azize Sibel Gönül, Lokman Ayva ve Sema Kırcı da yer alıyor

ERDOĞAN, BEYAZAY DERNEĞİNİN İZİN ALMADAN PARA TOPLAMASINA İZİN VERDİ 
İçişleri Bakanlığına bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, “Türkiye Beyazay Derneği’nin” 10 Haziran 2020 tarihinde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla “İzin Almadan Yardım Toplama Hakkına Sahip Kuruluşlar” listesine alındığını açıklamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum