AKP'li Erdoğan Bayraktar'dan 17-25 Aralık itirafı: "Dosyamda tapeler dahil ne varsa doğrudur!"

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık davaları hakkında çarpıcı bir itirafta bulundu. Bayraktar, o dönem dosyada olan tüm belgelerin a’dan z’ye kadar doğru olduğunu açıkladı. 

AKP'li Erdoğan Bayraktar'dan 17-25 Aralık itirafı: "Dosyamda tapeler dahil ne varsa doğrudur!"
30 Ağustos 2021 - 08:52
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, sosyal medya hesabından Fethullahçıları hedef alarak "Açıkgözler, tatlı su kurnazları, tüfekçiler, çöp çatanlar ve çalışmadan edinenler bitiriyor bizi” ifadeleri ile tepki gösterdi. Tepkisi kısa sürede dikkat çeken Bayraktar, gazeteci Altan Sancar’a konuştu. Bayraktar, 17-25 Aralık davaları için "Dosyamda ne varsa hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur" dedi.

Şuan siyaset yapmadığını belirten Bayraktar, “Ben, AK Parti’nin içindeyim, üyesiyim. Ben bu partinin ilçe teşkilatlarında bulundum, vekillik de yaptım. Partiyi ahara karşı, yani kamuoyunun önünde eleştirmem. Ama şu var… Yağcılar… Hatta yağcılık devri de bitti, yağcılık geçmiyor. Şebeklik devri başladı. Onlar makama ve mevkiye geliyorlar. Benim yaşım geçti zaten, bu saatten sonra görev istemem ve bana görev verilmesi de yanlış olur. Ancak, bir toplumun kalkınması ve gelişmesi için, hep liyakat, ehliyet ve emniyet diyoruz” şeklinde konuştu. 

“ERDOĞAN, BENİ HIRSIZ ÇUVALININ İÇİNE KOYDU VE ATTI”
Bayraktar, durumun en kısa sürede düzeltilmesini beklediğini söylerken “Bütün dünyada da var, ama bizim memlekette daha fazla, “Ben nasıl, ne olurum?” düşüncesi var. Onlar da bir şekilde bir şey oluyorlar. Hedef koyuyorlar, “Ben genel müdür, bakan ya da şu olmak istiyorum” diyorlar ve oluyorlar. Ancak, “Ben memlekete nasıl başarılı olabilirim” diye düşünenler kulis tarafını beceremiyorlar. 

Örneğin, ben 1973’ten beri inşaat işindeyim. Devlet işi de yaptım biraz, ama ağırlıklı olarak yap sat işindeyim. Ben inşaatı iyi yaparım, arazi uzmanıyım, ama satmayı beceremem. Arsa ya da daire satamam. Ama şimdi millet gözüne kestiriyor, uyduruktan kendini yetiştirmemiş biri gidiyor ve bir makamı işgal ediyor. Devleti tıkıyor. Yazıktır” ifadelerini kullandı. 

Devletin düzelmesi için hakikaten, Allah’tan korkan, vatanını ve milletini seven, üretim yapan, katma değeri yüksek mal üreten insanların bir yerlere gelmesi lazım. Benim şimdi tuzum kuru. Özel sektördeyim. Beni şimdi attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı.

“17-25 ARALIK DOSYASINDA NE VARSA DOĞRU”
17-25 Aralık davaları için de çarpıcı açıklamalarda bulunan Bayraktar, “Zarrab’ı tanımam etmem. Bende bir para yakalanmadı, öyle bir şey yok. Benim dosyamda ne varsa, hepsi doğrudur. Benim dosyamda ne varsa hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur. Onlarınkiler yanlış olabilir, benimkiler doğru” dedi. 

Bayraktar, davanın siyasi tarafına girmek istemediğini söylerken “Dosyam var, dosyada ne varsa kabul ediyorum, benim suçum. Telefondaki konuşmalar bana aittir, tapeler bana aittir, renkli çekilen kameralar, teknik takiptekilerin hepsi bana aittir” ifadelerini kullandı. 

“ERDOĞAN’IN ELİNE SU DÖKECEK LİDER YOK”
Kendisinin hırsızlık çuvalına koyarak atıldığını ve bu durum için kırgın olduğunu söyleyen Erdoğan Bayraktar, “Türkiye’de şu anda A, B, C, D diye liderler var. Çoğunu da tanıyorum, yakından çalıştım. Bunların içinde yine en delikanlısı Recep Tayyip Erdoğan’dır. En sağlam adam budur. Bana kötülük yaptı, büyük kötülük yaptı. Bana yaptığı kötülüğü kabul etmiyorum. Ama mertlik ve liderlik konusunda da –etrafını sardılar şimdi, o ayrı mesele- Erdoğan’ın eline su dökecek lider yok şu anda” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum