AKP'li Çiğdem Karaaslan, enflasyonun nedenini böyle açıkladı: "Aşırı tüketim"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın yüzde 70'i aşan enflasyona ilişkin açıklamaları dikkat çekti.

AKP'li Çiğdem Karaaslan, enflasyonun nedenini böyle açıkladı: "Aşırı tüketim"
13 Haziran 2022 - 09:30


AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun'da kadın girişimcilerle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Karaaslan'ın enflasyona yönelik açıklamaları dikkat çekti.

Enflasyonun nedeninin "aşırı tüketim" olduğunu iddia eden Karaaslan, "Enflasyon denen şey, tanımı itibarıyla aslında aşırı tüketimden dolayı kaynaklandığı düşünülen fiyatlardaki artış" dedi.

Karaarslan yaptığı açıklamada “Belki bir süre bunun zorluğunu çekeceğiz çünkü dış dünya böyle olsun istemiyor” ifadelerini kullandı.

AKP’li Karaaslan'ın açıklamaları şöyle:
“Enflasyon denen şey, tanımı itibarıyla aslında aşırı tüketimden dolayı kaynaklandığı düşünülen fiyatlardaki artış. Bunun için bize yıllardır sunulan reçete şuydu, ‘yüksek faiz uygulayın.’ Yani, insanlar parasını harcamak yerine parasını tasarrufta tutsunlar ve tuttukları para üzerinden para kazansınlar. Fakat bugün Cumhurbaşkanımız farklı bir şey yapıyor. Diyor ki ‘hayır ben bu reçeteyi reddediyorum artık’. Bu ülke paradan para kazananların ülkesi değil. Bu ülke emeğiyle, alın teriyle üreterek yeni yatırımlar yaparak kazananların ülkesi olacak ve hepimiz kazanacağız.

Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız burada çok önemli bir yol ayrımına gitti. Dedi ki ‘Hayır, bu ülke artık üretecek, yeni yatırımlar yapacak, sanayiyi artıracak, istihdam sağlayacak, gençlere iş olanağı sağlayacak.’ Belki bir süre bunun zorluğunu çekeceğiz çünkü dış dünya böyle olsun istemiyor. Ama biz sonunda öyle bir refah seviyesine ulaşacağız ki ve bu kalıcı olacak.”


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum