AKP'li Cahit Özkan: Türkiye en ucuz benzin ve mazotu satan ülkedir

AKP Grup Başkanvekili, Cahit Özkan, Meclis'te yaptığı konuşmada akaryakıtı en ucuza satan ülkenin Türkiye olduğunu belirtti. Özkan, “Şu anda gördüğünüz en düşük petrolün, benzin ve mazotun satın alınabildiği ülke Türkiye” dedi.

AKP'li Cahit Özkan: Türkiye en ucuz benzin ve mazotu satan ülkedir
04 Mart 2022 - 12:40


AKP’li Cahit Özkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada AKP iktidarında enflasyon rakamlarının tek haneli rakamlara düşürüldüğünü belirtti. Özkan’ın, konuşmasındaki benzin ve mazot fiyatlarına ilişkin sözleri ise sosyal medyada gündem oldu.

En ucuz benzin ve mazotun Türkiye'de satıldığını öne süren Özkan, şu ifadeleri kullandı:
"Biz dünyada petrol fiyatlarının uluslararası borsalarda belirlenmiş olmasına rağmen, baktığımız zaman bir petrol üreten ülke olmamamıza rağmen şu anda gördüğünüz en düşük petrolün, benzin ve mazotun satın alınabildiği ülke Türkiye. Yüzde 50-40 Avrupa ortalamasının altında bizim ülkemizde satılmaktadır."

Türkiye'de son 1 haftada benzin ve motorine 4 kez zam geldi. Peş peşe zamlarlar birlikte motorin 20 lira, benzin 19 liraya dayandı.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mustafa KUYU emekli öğretmen
  2 ay önce
  Gerçekten utanmadan sıkılmadan milletle dalga geçiyor bu akp milletvekili!Ayıptır yahu Göreceli olarak akaryakıt Avrupa'dan ₺ye karşı ucuz olabilir ama işinize gelmediği için en ucuz asgari ücret bizde demeye utanıyorsunuz!Hergün zam yaparak milletle alay ediyorsunuz!Millet sabırla sandığın önüne gelmesini bekliyor Bunun hesabını sandıkta vereceksiniz!Üstelik sandığın altında kalarak!Hem akp hem de mhp hep birlikte!
 • vatandaş
  2 ay önce
  hade leeennnnnnn
 • Eren 64
  2 ay önce
  Denizli'nin yüz karası milletle dalga geçiyorlar .