AKP'li Cahit Özkan: AKP, FETÖ'cülerin giremediği bir partidir!

Geçmişte Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını savunan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, FETÖ lideri Fethullah Gülen ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Özkan, "AKP, zaten FETÖ’cülerin giremediği, FETÖ’cülerin ele geçiremediği bir parti olmuştur" ifadelerini kullandı.

AKP'li Cahit Özkan: AKP, FETÖ'cülerin giremediği bir partidir!
05 Kasım 2021 - 14:19 - Güncelleme: 05 Kasım 2021 - 15:12

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Kanal 42 TV’de yayınlanan "Sümen Altı" adlı programa konuk oldu. Özkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu FETÖ'cü darbe girişimi 15 Temmuz üzerinden hedef aldı.

"AKP, FETÖ'CÜLERİN GİREMEDİĞİ BİR PARTİ"
Geçmişte, Balyoz davasında, Özgür-Der adına davaya müdahil olan ve kumpasları savunan Özkan'ın, "AK Parti, zaten FETÖ’cülerin giremediği, FETÖ’cülerin ele geçiremediği bir parti olmuştur" sözleri ise dikkat çekti. Özkan konuşmasının devamında ise FETÖ lideri Fethullah Gülen için “Hasret bitip gelseydi, Cumhurbaşkanımız ne yapacağını gösterecekti" ifadelerini kullandı.

AKP'li Özkan, 2010 yılında Fenerbahçe Orduevi önünde Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukatla toplanıp basın açıklaması okuyarak Balyoz davasında haklarında tutuklama kararı çıkan askerlerin ordu evinde saklandıklarını iddia etmişti. Özkan, "Askerlerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından himaye edildiğini" öne sürmüştü.

Cahit Özkan'ın açıklaması şöyle:
“Kılıçdaroğlu’nun tezkereye hayır demesi doğrudan başta FETÖ ve PKK olmak üzere  terör örgütlerini cesaretlendirmiş ve gerekli tebrikleri de oradan almıştır. Kaset ile göreve gelmiş Genel Başkan, FETÖ’nün darbesinden dolayı tutuklanacak mıydı? Hayır. Siyasi uzantısı buydu. Hodri meydan diyoruz. Bakırköy Belediye Başkanının evine geldiği zaman kalkıyor bir de hiç utanmadan elde kahve ayakta terlik televizyon ekranından milletimizin şehadetini izliyor. Bir darbe gerçekleştirilmeden önce darbeciler, darbe sonrası nasıl bir siyasi yelpaze ortaya çıkaracaklar, görevi kime verecekler diye bir tablo ortaya çıkarırlar. AK Parti, zaten FETÖ’cülerin giremediği, FETÖ’cülerin ele geçiremediği bir parti olmuştur. Onun için 17/25 Aralık püskürtülmüştür. Cumhur İttifakı FETÖ’cülerin dizayn edemediği bir ittifaktır. MHP de bunlara direnmiştir. 1960’lardan beri damla damla sızarak mevzi kazanan bir terör örgütünden bahsediyoruz. ‘15 Temmuz’dan sonra KHK ile atılan FETÖ’cüleri yeniden göreve getireceğiz’ diyen CHP ‘FETÖ’cülerin bütün dönemlerdeki sızmalarını biz destekledik’ demiş olmuyor mu? CHP, bunların FETÖ’cü olduğunu bile bile ve darbeyi gerçekleştirdiklerini bile bile ‘Biz hükümet olacağız’ diyorlar. Cumhur İttifakı bir eksendir. Bir tarafta FETÖ’nün nüfuz edemediği diğer taraftan da FETÖ’nün dizayn ettiği yapı."

"HASRET BİTİP GELSEYDİ..."
“Hasret bitip gelseydi, Cumhurbaşkanımız ne yapacağını gösterecekti. Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ’cülere mesafeyi her zaman koymuştur. Cumhurbaşkanımız ne dedi? ‘Ne istedin de vermedik’ dedi. Yahu bugün Türkiye’de kim olursa olsun. İster özel sektör ister STK, dernek, vakıf… ‘Ülke, gençlik ve eğitim için çalışma yapıyoruz’ derse devlet olarak biz bunlara gönül açmak zorundayız. Ne istedin de vermedik? Haa devleti istersen devleti veremeyiz. Çünkü devlet, 85 milyonun devleti. Onun bunun ele geçirdiği devlet olamaz. CHP, bugün doğrudan FETÖ’nün sufleleri ile hareket ediyor. Zaman Gazetesi’nin ve Samanyolu TV’nin kapatılmasına karşı çıkan CHP’dir.”


 


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • tuganay
  1 ay önce
  Simdi bu adami böyle kravatli filan görüp gercekten adam saniyorlar.AKP Fetönün inidir.AKP'nin yaridan fazlasi Fetöcüdür.Arsivler ve resimler yalan söylemez.Fetönün siyasi ayaginin arastirilmasini engelleyen parti AKP'dir cünkü korku daglari bekliyor.Bugüne kadar FETÖ ile ilgili adam gibi bir meclis arastirmasi yapilmadi yapilmak istenmesi engellendi cünkü fetöcü fetöcüyümü sorusturacak.Kurmus olduklari Fetö komisyonuna baskan olarak bir fetöcüyü getirmistiler bun lari unutmadik.AKP'ye Fetöcü girmedi demek FETÖCÜLÜGÜN AKP ile semirdigini itiraf etmektir.Fetö eger koltuga göz dikmeseydi bugün hala Fetö ile isbirligi halinde olacaktiniz.
 • Mert
  1 ay önce
  İçinizde fakur fukur Fetöcü kaynıyor başta reisiniz.