AKP'li belediyelerin anket ihaleleri AKP Genel Merkez yöneticisi Emre Cemil Ayvalı'ya gitmiş!

Katıldığı bir televizyon programında "AKP, FETÖ ile kol kola yürüdü" demesiyle hafızalara kazınan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın kurucusu olduğu anket şirketine AKP'li belediyelerden ihale yağdı. Ordu ve Ağrı Belediyesi 352 bin TL'lik anket ihalesi verdi.

AKP'li belediyelerin anket ihaleleri AKP Genel Merkez yöneticisi Emre Cemil Ayvalı'ya gitmiş!
26 Temmuz 2021 - 09:08 - Güncelleme: 26 Temmuz 2021 - 09:20
Katıldığı bir televizyon programında söylediği "AKP, FETÖ ile kol kola yürüdü" sözleriyle hafızalara kazınan ve istifa etmek zorunda kalan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ayvalı’nın kurucusu olduğu anket şirket AKP'li belediyelerin merkezi oldu.

Daha önce Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 209 bin TL’ye anket yaptırmasıyla gündeme gelen şirkete bu kez AKP'li Ordu ve Ağrı Belediyesi 352 bin liralık anket ihalesi verdi.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, AKP’li Emre Cemil Ayvalı, 2018 yılında iki ortağıyla beraber Nev Bilgi Danışmanlık isimli bir şirket kurdu. AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 13 Kasım 2019 tarihinde “Yerel Yönetimlerin Sosyal Medya Aracılığıyla Bilinirliği Anketi” adı altında düzenlediği anket ihalesinin AKP’li Ayvalı’nın şirketine 209 bin 250 TL’ye verildiğinin ortaya çıkması da tartışmalara neden oldu. Bu tartışmalarından ardından da 9 Mart 2020 tarihinde AKP’li Ayvalı’nın hisselerini devrederek şirketten ayrıldığı ancak AKP’li belediyelerin şirkete ihale vermeye devam ettiği açığa çıktı.

ANKETLERE YÜZ BİNLERCE LİRA!
Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi,1 Nisan 2021 tarihinde “Memnuniyet Anketi Yönetimi, Değerlendirilmesi ve Raporlanması Hizmet Alımı” adı altında bir ihale düzenledi. Pazarlık usulüyle düzenlenen ihaleye sadece Nev Bilgi Danışmanlık Şirketi katıldı ve AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleyi 252 bin bin TL’ye bu şirkete verdiği açıklandı.

AKP’li Savcı Sayan’ın başkanlığını yaptığı Ağrı Belediyesi de 16 Nisan 2021’de “Anket Yönetimi ve Gerçekleştirilmesi Hizmet Alım İşi” adı altında bir ihale düzenledi. Bu ihaleye de Nev Bilgi Danışmanlık Şirketi’nin tek başına katıldı. Ağrı Belediyesi ihaleyi 100 bin 200 TL’ye Nev Bilgi Danışmanlık Şirketi’ne verdi.

AKP-FETÖ SÖZLERİ SONRASINDA İSTİFA ETMİŞTİ
Emre Cemil Ayvalı, daha önce AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken bir televizyon programında, AKP’nin FETÖ ile kol kola yürüdüğünü itiraf etmesiyle kamuoyunda ve partisinde oluşan tepkilerin ardından istifa etmişti.

Ayvalı şu ifadeleri kullanmıştı;
"Eğer FETÖ ile AK Parti geçmişte bürokraside kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı. Çünkü eski devlet düzenindeki atama düzeni şöyleydi; 2002'de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Ya benim bir müsteşar atamam için bu adamın memur olarak 12 yılı doldurması lazım. Genel Müdür olarak 12 yılı doldurması lazım. Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de çok mücadele etme gücüm vardı, muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta, çok açık söylüyorum, darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım 2010'a kadar. Mesele bu. Ve bu bir vesayetle mücadeleydi."

Bu açıklamalarından bir gün sonra istifa eden Ayvalı, AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevini istifasından 10 ay sonra, yani geçtiğimiz nisan ayında tekrar üstlendi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • dayı
    2 ay önce
    Çok yakışan bir ihale olmuş. Belediyeleri bu adilane ihale için tebrik ediyor ihaleyi alan firmaya da bol bol bol bereketli bereketli bereketli paralar diliyorum. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!