AKP'li Belediye Başkanından makam arabası savunması: "Gidip Şahin alacak halimiz yok ya… "

Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan kamuda tasarruf tedbirleri genelgesi, AKP’li bürokratlar tarafından delinmeye devam ediyor.  Elazığ’ın 8 bin nüfuslu AKP’li Yurtbaşı Belde Belediye Başkanı Yasin Yılmaz’ın 600 bin TL değerinde 2016 model AUDI marka makam aracı aldığı ortaya çıktı.

AKP'li Belediye Başkanından makam arabası savunması: "Gidip Şahin alacak halimiz yok ya… "
27 Ağustos 2021 - 10:36
Yurtbaşı Belde Belediye Başkanı Yasin Yılmaz, kamuda tasarruf tedbirlerine rağmen 600 bin TL değerinde aldığı aracın gündeme gelmesiyle kendisini “Ortada lüks bir araba yok, gidip Şahin alacak halimiz yok ya” diyerek savundu.

“BEN GİDİP 1 BUÇUK MİLYONA SIFIR AUDI MARKA ARAÇ DA ALABİLİRDİM”
Sözcü’den Evren Demirdaş’a konuşan AKP’li Yılmaz, “Eski aracımızı ihaleyle 200 bin TL’ye sattık. 400 bin küsur daha üzerine koyarak 2016 model AUDI marka aracı aldık. Araç alımıyla ilgili 1 sene önce belediye meclis kararı almıştık. Eski aracımız 600 bindeydi, 20-30 bin TL masrafı çıkıyordu. Yoksa ben gidip 1 buçuk milyona sıfır AUDI marka araç da alabilirdim. Paramız var belediyemizin 33 milyon geliri var, şu an kasamızda 10 milyon paramız var. İstesem 1 buçuk milyona araba da alırdım. Devleti neden zarara sokalım 66 binde olan bir araç aldık” dedi. 

"ŞAHİN ALACAK HALİMİZ YOK YA..."
AUDI makam aracının ikinci el olduğunu belirten Yılmaz, “Ortada lüks bir araba yok. Cumhurbaşkanımızın tasarruf tedbirleriyle ilgili yapmış olduğu uyarı lüks araçlar almayın uyarısında bulunuyor. Bizde bu uyarıya uyarak bu aracı aldık gidip Şahin alacak halimiz yok ya… Ben 4 aydır arabamı satmışım 4 aydır bir arabada kiralamadım kendime ve bu aracı da satın aldım. Birçok belediye başkanı 7 bin TL, 10 bin TL vererek araç kiralıyor ama ben kiralamadım. 4 ay arkadaşlarımın araçlarına binip geziyordum. Hangi belediye başkanı bunu yapar kaldı ki benim bütçem de var” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Resmi Gazete'de haziran ayında yayımlanan genelgeye göre; kamu kurumlarında 2020 yılındaki taşıt sayıları, 2023 sonuna kadar en az yüzde 20 oranında azaltılacağı belirtilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum