AKP'li belediye başkan yardımcısından CHP'ye: "Bunları asmak şart!"

Şanlıurfa'nın Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, skandal bir paylaşımda bulundu. Çokan, "Bunları asmak şart" dedi.

AKP'li belediye başkan yardımcısından CHP'ye: "Bunları asmak şart!"
07 Ağustos 2021 - 09:24

Şanlıurfa'da Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, CHP'yi "lanet bir parti" olarak nitelendirip "Bunları asmak şart" dedi. Çokan'ın skandal sözlerine CHP milletvekili Mahmut Tanal, tepki gösterdi.

Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, sosyal medya hesabından CHP'ye yönelik "Bu ülkeye atandığı günden beri bu ülkenin insanına dayatmacı politikasını her fırsatta sürdürmeye devam eden CHP gibi bir lanet parti yeryüzünde var mıdır? Bu sefer ciğerlerimizi hedef alan politikalar peşinde, bunları asmak şart" ifadelerini kullandı.

Tanal'ın açıklaması şöyle:
"Bu şahsın, Şanlıurfa Valiliği personeliyken Akçakale Belediyesi’nde nasıl başkan yardımcılığına getirildiği de açıklanmalıdır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda, devlet memurunun siyaset yapamayacağına ilişkin kesin hüküm bulunmasına rağmen Şanlıurfa Valiliği’nin emrinde memur iken Akçakale Belediye Başkanlığı bünyesinde başkan yardımcısı olarak atanan memur Navi Çokan, Türk Ceza Kanunu’nda suç olarak tanımlanan halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama suçunu, nefret ortamının oluşturulması, tehdit, hakaret ve öldürmeye teşvik suçunu alenen işlemiştir.

Devlet memurlarının her türlü suç eylemi ve devlet memurunun kanun ile bağdaşmayan her türlü sorumluluğundan, mülki idare amiri olan ilin valisi sorumludur.

Sayın Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, sizin sorumluluk ve gözetiminizde bulunan adı geçen memur hakkında, disiplin ve eylemine uyan, TCK’da belirtilen suçlardan dolayı hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunularak, cezalandırılmasını sağlamanızı bekliyoruz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum