AKP'li Bekir Bozdağ: Atatürk'ün izinden biz gittik

AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bozdağ "CHP, Atatürk’ün izinden gitmedi. Atatürk’ün izinden biz gittik" dedi.

AKP'li Bekir Bozdağ: Atatürk'ün izinden biz gittik
07 Kasım 2021 - 17:05

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği (KİHMED) 16. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Bozdağ, "Kadınlarla erkekler arasındaki uçurumları AK Parti iktidarı kaldırmıştır. Atatürk tarafından çok büyük bir reformla oy verme hakkı verildi. CHP hep bunu konuştu ama üzerine bir tane bile bir şey koymadı. Atatürk’ün izinden gitmediler. Atatürk’ün izinden biz gittik" dedi. Bekir Bozdağ şu ifadeleri kullandı:

"KUR'AN-I KERİM'İ ÖĞRENMEK DE YASAKTI, ÖĞRETMEK DE"
"Geçmişi değiştirme imkanlarımız yok ama geleceğin anahtarı elimizde. Geçmişte imam hatip mezunlarımız sıkıntılarla boğuştu. 28 Şubat geldi, devir değişti, düzen değişti, iklim değişti, kanunlar değişti, uygulamalar değişti. Bir baktık ki imam hatip liselerinin kolu, kanadı, dalı, budağı komple budandı gitti. Katsayı geldi başka bir noktaya evrildi. Orta kısımlar kapandı başka bir noktaya evrildi. Kur'an kurslarına gitmek bile ilkokul beşinci sınıf öncesine yasaklandı. Matematik, müzik, bale kursuna gitmek serbest, bunların yaş akdi yok. Ama Kur'an kursuna gitmek belli bir eğitim şartına bağlanmış, öğrenmek de öğretmek de yasaktı. Hiç unutmam; Kur'an kurslarıyla ilgili yasaklar görüşülürken, 1999 TBMM'de bu yasakları getirenler 'Biz Kur'an-ı Kerim eğitim ve öğretimini yasal bir dayanağa kavuşturuyoruz' diye bunu pazarladılar. Şimdi hamdolsun, hem katsayı sorunu çözüldü hem polis ya da asker olmasının önündeki engeller kalktı. Hem Kur'an-ı Kerim eğitim öğretiminin önüne konan yaş ve eğitim sınırları kaldırıldı. Artık orta öğretim kurumlarında da seçmeli Kur'an-ı Kerim dersi ve peygamberimizin hayatını öğreten derslerin verilmesi kararlaştı. Kur'an kursunda dahi Kur'an öğretilmeye tahammül edemeyen yöneticilerin ve karar alıcıların olduğu bir Türkiye’den, liselerinde Kur'an-ı Kerim öğretilen bir Türkiye’ye bugün geldik."

"CHP ATATÜRK'ÜN İZİNDEN GİTMEDİ, BİZ GİTTİK"
"Kadınlar arasında istihdam eşitliğini AK Parti sağlamıştır. Kadınlar arasında siyaset yapma hakkının eşitliğini AK Parti sağlamıştır. Kadınlar arasında eğitim hakkının anayasaya uygun eşit bir hak olarak kullanılmasını AK Parti sağlamıştır. Kadınlarla erkekler arasındaki uçurumları AK Parti iktidarı kaldırmıştır. Atatürk tarafından çok büyük bir reformla oy verme hakkı verildi. CHP hep bunu konuştu ama üzerine bir tane bile bir şey koymadı. Atatürk’ün izinden gitmediler. Atatürk’ün izinden biz gittik. Kadınların gasp edilmiş haklarını, seçme ve seçilme hakkının devamı olan seçilme hakkını tam anlamıyla biz hayata geçirdik"


YORUMLAR

  • 2 Yorum