AKP'li Ali İhsan Yavuz: Erdoğan bal gibi aday olur, ispat edebilirim

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu. Yavuz, "Bal gibi aday olur ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur. Size bunu hukuki açıdan ispat edebilirim" dedi.

AKP'li Ali İhsan Yavuz: Erdoğan bal gibi aday olur, ispat edebilirim
25 Ekim 2021 - 11:51
31 Mart 2019'daki İstanbuk Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde "Hiçbir şey olmadıysa bile kesinlikle bir şeyler oldu" cümlesiyle bilenen AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Erdoğan'ın yeniden adaylığıyla ilgili yapılan tartışmalara yanıt verdi.

Yavuz, Düzce İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde yaptığı açıklamada, "Bal gibi aday olur, ve bugünkü anket sonuçlarına ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur. Ben size bunu hukuki açıdan ispat edebilirim" dedi.

Yavuz, şu ifadeleri kullandı:
“CHP kafası. Diyorlar ki, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki seçimlerde aday olamaz, erken seçim olmazsa.’ Bazı arkadaşlarımız da diyor ki ‘Olsun, birkaç gün erken seçim yaparız’. Alakası yok arkadaşlar. Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur ve bugünkü anket sonuçlarına ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur. Ben size bunu hukuki açıdan ispat edebilirim. Merak etmeyin, zerre şüphe yok. Fakat bu tartışmayı yapacağız, unutmayın. Haziran 2023’te seçime gidiyoruz. Erken seçim meçim yok. Cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan. Ondan da şüphe yok.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum