AKP, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy oranını açıkladı

Siyasette seçim ve adaylık tartışmaları sürerken AKP'den anket açıklaması geldi. Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı hakkında konuştu.

AKP, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy oranını açıkladı
25 Nisan 2022 - 15:11 - Güncelleme: 25 Nisan 2022 - 15:15


AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 24 TV canlı yayınında 2023 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı için konuşan Dağ, "Cumhurbaşkanımız 2014 seçimlerini 51.8 ile kazandı, 2018'de 52.6 ile kazandı. 2023'te inşallah yüzde 52.6'nın üzerinde bir oyla Cumhurbaşkanımız, yeniden Cumhurbaşkanı seçilecek" dedi.

Gündemdeki anketler hakkında da konuşan Dağ, şöyle devam etti:
"Anket dediğimiz olay partilerde kendi önündeki stratejiyi ortaya koymak içindir. Evet orana bakılır ama oranın dışında da orada çaprazlarıyla, yaş aralığındaki elde edilen sonuçla, sosyoloji ile ilgili elde ettiği sonuçla her alan ile ilgili elde edilen sonuç göze alınır, bakılır. Buna bakarak bir strateji ortaya koyarsınız.

“VATANDAŞLARIMIZIN BİR KISMI KARARSIZ”
2018 yılına bakıldığında kararsız kesimin halâ var olduğunu aktaran Dağ, “2018 oy sonuçlarına göre vatandaşlarımızın bir kısmı kararsız. Seçime kadar bunun AK Parti’ye geçişini görebiliriz.” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    4 hafta önce
    Brunson'u serbest bırakan Erdoğan, Osman Kavala’ya zindanlar senin diyor. Eyyy Türk halkı artık sokağa dökülmenin vakti zamanı geldi ve geçiyor. Bu kadar zulümü 1400 yıl önce ebu cehil Hz. Muhammed’e yapmadı.