AKP'den Suriyeli sığınmacı açıklaması: "Biz katillere teslim edemeyiz"

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sığınmacı sorunu hakkındaki tartışmalara değindi. Çelik, Suriyelilerin geri dönüşü hakkında "Biz bunları katillere teslim edemeyiz. Karşı tarafta bir katliam makinesi var" dedi.

AKP'den Suriyeli sığınmacı açıklaması: "Biz katillere teslim edemeyiz"
11 Mayıs 2022 - 13:16


Siyasette sığınmacı sorunu ve Suriyelilerin geri dönüşü tartışılmaya devam ediyor. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Suriyelilerin geri dönüşüne ilişkin konuşan Çelik, "Biz bunları katillere teslim edemeyiz. Karşı tarafta bir katliam makinesi var" dedi. Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

"Muhalefet partilerinin sığınmacıları katillere teslim etmemek için bir planı var mı? Sadece 'Göndereceğiz' diyorlar. Bugün bu insanlar ölümden kaçarak bizim topraklarımıza girdi. 'Bunu istediğimiz gibi göndeririz' gibi diyenlerin geçmişte yaşanan bazı olayları hatırlaması lazım. Tek parti döneminde Türkiye'ye sığınan Azeri aydınlar Sovyetler Birliği'ne teslim edildi, Stalin yönetimi onları kafasına sıkarak öldürdü.

Bir gün gönüllü ve onurlu bir şekilde tabii ki dönecekler ülkelerine. Ama biz bunları katillere teslim edemeyiz. Karşı tarafta bir katliam makinesi var. Esas ilginç olan sayın Kılıçdaroğlu'nun kendisini Türkiye cumhurbaşkanından çok Esad yönetimiyle empati kurar şekilde konumlandırmasıdır."


YORUMLAR

  • 0 Yorum