AKP'den emekli maaşı açıklaması: Oran asgari ücret artışına yakın olacak

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emekli maaşlarına ilişkin AKP'den açıklama geldi. AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, emekliye yapılacak maaş zammının asgari ücrete yapılan yüzde 50'lik zamma yakın olacağını söyledi.

AKP'den emekli maaşı açıklaması: Oran asgari ücret artışına yakın olacak
27 Aralık 2021 - 16:41


Milyonlarca emeklinin beklediği 2022 zammına ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Katıldığı bir programda konuşan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili konuştu.

YÜZDE 50’YE YAKIN
Asgari ücrete yapılan zammın ardından gözler emekli maaşlarına yapılacak düzenlemeye çevrildi. Emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ta son dakika açıklaması geldi.

Cahit Özkan, TGRT Haber'de yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Vatandaşlarımızı bugüne kadar ne faize, ne enflasyona ne de kur kumpaslarına yenik düşürmedik. Her daim aldığımız kararlarla satın alma güçlerini artıra artıra bugüne geldik. Demek oluyor ki geçen seneki emekli maaşlarıyla küresel enflasyon salgınına karşı vatandaşımızın ekonomik durumunu güçlendirecek bir rakam olacak. Oran olarak asgari ücret artışına yakın bir düzenleme olacak. Cumhurbaşkanımızın ekonomi ile ilgili müjdeleri de bu istikamettedir. Emekliye yapılacak zam da asgari ücrete zammına yakın olacak.”

2022 yılında uygulanacak olan asgari ücrete yüzde 50.54 oranında zam yapılmış ve asgari ücret miktarı 4253 lira olmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum