Akit, FETÖ üzerinden CHP'yi hedef aldı: Darbeden dolayı yargılanmalılar

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Akit gazetesi, 15 Temmuz üzerinden CHP'yi hedef aldı. Akit'in Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, CHP'lilerin de darbeden dolayı yargılanmasını istedi.

Akit, FETÖ üzerinden CHP'yi hedef aldı: Darbeden dolayı yargılanmalılar
15 Temmuz 2021 - 10:07
Geçmişte FETÖ'ye destek manşetleri ile çıkan Akit gazetesi, CHP'yi hedef aldı. CHP'nin FETÖ'ye destek olduğunu iddia eden Akit, CHP'li isimlerinde darbeden dolayı yargılanmasını istedi.

Akit Yazı İşleri Müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü “FETÖ’ye sahip çıkan CHP de darbeden sorumlu” başlıklı yazısında, 15 Temmuz 2016 yılındaki darbe girişimi nedeniyle,  emniyetçilerin, hakimler ve savcıların bürokratların yargılandığını belirterek “ On beş Temmuz hain darbe girişimine giderken, FETÖ’ye ölümüne destek veren CHP’liler yargılanıyor mu? “ diye sordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Dinimizin kutsiyetini yıllar yılı bunlar sömürdüler, açık söylüyorum, ama aldandık, şimdi toparlandık” açıklamasına, CHP’li Faik Öztrak’ın “Siyasette kandırılmış olmak bir mazeret değildir” yanıtını verdiğini yazan Karahasanoğlu, “Bizim de hatırlatmamız gerekmez mi: ‘Erdoğan aldandığını anlayıp, ‘bunların inlerine gireceğiz’ dediği andan sonra da uyanmayanlara ne diyelim? Yoksa siz aldanmadınız, onlarla birlikte iş mi kotarıyordunuz?’ 17 Aralık 2013’ten, 15 Temmuz 2016’ya giden yolda, yaşanan şu gelişmelerde hep FETÖ’cülerden yana tavır alanlar, aslında 15 Temmuz darbe girişiminden de sorumlu değiller midir? FETÖ’nün dershane tezgahının ortadan kaldırma girişiminde CHP’nin  'dershaneler kapatılamaz' söylemini kenara koyalım” diye yazdı.

Darbe girişiminin ardından el konulan basın gruplarına CHP’lilerin dayanışma ziyaretinde bulunduğunu yazan Karahasanoğlu, bu ziyaretlerin destek anlamına geldiğini öne sürerek yazısına özetle şöyle devam etti:

"Siz bir terör örgütü iseniz.

Siyasetçilerden, bürokrasiden, askeriyeden, emniyetten, yargıdan size gelen her destek, aslında bir sonraki terörist eyleminiz için sizi cesaretlendirmiş olmaz mı?

Darbeci generalleri cesaretlendiren, darbe yapıldığı takdirde arkalarında duracak bir ana muhalefet partisi olduğunu tavırları ile ispatlayan CHP’liler de, darbeden dolayı yargılanmalılar..”

FETÖ'YE DESTEK MANŞETLERİ İLE ÇIKMIŞTI
CHP'lilerin darbeden yargılanmasını isteyen Akit gazetesi, 15 Temmuz döneminden önce FETÖ'ye destek veren manşetler atmıştı.

CHP'nin "Gülen cemaati ve dershanelerin araştırılması" için önerge vermesini manşetine taşıyan Akit, "CHP'den 'Gülen'i bitirin' önergesi" başlığı atmıştı. Yine Akit, 2013 yılında "Gülen'i AK Parti kurtardı" başlığını kullanmıştı.YORUMLAR

  • 0 Yorum