Akdeniz Üniversitesi'nden öğrenci ölümlerine ilişkin açıklama: "Sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen..."

Akdeniz Üniversitesi, son 2 ayda yaşanan öğrenci ölümleriyle ilgili açıklama yaptı. Üniversite, "sorumluluk ve yetki alanlarında olmamasına rağmen" komisyon kurduklarını ve konuyu incelediklerini açıkladı.

Akdeniz Üniversitesi'nden öğrenci ölümlerine ilişkin açıklama: "Sorumluluk alanımızda olmamasına rağmen..."
12 Haziran 2022 - 12:26


Akdeniz Üniversitesi'nde artan öğrenci intiharları kamouyunun tepkisi çekti. Son 2 ayda yurtta kalan 3 ve evde kalan 1 öğrencinin  hayatını kaybetmesiyle ilgili üniversiteden açıklama yapıldı.

Rektörlükten yapılan açıklamada, "Sorumluluk ve yetki alanlarında olmamasına rağmen" komisyon kurduklarını ve konuyu hassasiyetle inceledikleri belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Öğrenci yurtlarında son dönemde yaşanan intihar olayları toplumun tüm kesimlerinde olduğu gibi bizlerde de büyük üzüntüye neden olmuştur. Yaşanan acı kayıplar için kıymetli öğrencilerimizin ailelerine, arkadaşlarına ve tüm üniversite camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Hepimizi derinden sarsan bu olaylarla ilgili gerekli inceleme yapılması için geçtiğimiz hafta içerisinde bir komisyon kurulmuştur.

Komisyonumuz sorumluluk ve yetki alanımızda olmamasına rağmen vakaların gerçekleştiği yurtlardaki incelemelerin yapılabilmesi için olayın tüm boyutlarıyla aydınlatılabilmesi ve de önleyici tedbirlerin alınabilmesi amacıyla çalışmalarını devam ettirecektir.
"

 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum