Akaryakıtta zam dalgası sürüyor: Benzin ve otogaz LPG fiyatlarına büyük zam!

Akaryakıt fiyatlarında dalgalanma sürüyor. Brent petrolün 110 doların üzerine çıkmasının ardından 17 Mayıs Salı gününden geçerli olmak üzere benzin ve otogaz LPG büyük zam gelecek. İşte detaylar...

Akaryakıtta zam dalgası sürüyor: Benzin ve otogaz LPG fiyatlarına büyük zam!
14 Mayıs 2022 - 22:13 - Güncelleme: 14 Mayıs 2022 - 23:54


Benzin, motorin ve otogaz LPG fiyatlarına zam yağmuru sürüyor. Brent petrolün yaklaşık yüzde 4 değer kazanarak 111 dolar seviyesine gelmesinin ardından benzin ve otogaz LPG'ye zam gelecek.

Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre 17 Mayıs Salı gününden geçerli olmak üzere benzinin litresine 1 lira 68 kuruş, otogaz LPG'ye 39 kuruş zam yapılacak.

14 MAYIS GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI
Benzinin litresi İstanbul'da ortalama 21,12 TL'den satılıyor. Benzin fiyatları Ankara'da 21,21 TL'den, İzmir'de ise 21,23 TL'den satılıyor.

EPGİS FİYAT PAYLAŞIMINI DURDURDU
Akaryakıttaki fiyat değişimlerini açıklayan EPGİS, EPDK'nın suç duyurusunda bulunmasının ardından zam ve indirimleri resmi olarak duyurmuyor. Vatandaşlar fiyat değişimlerini istasyonlarda öğreniyor.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ahmet
  1 hafta önce
  ALLAH belanızı versin kim ve kimler sebeb oluyorsa piyasaya
 • Zertac
  1 hafta önce
  Pompacılarda eğlencenin tadını çıkarıyor. Yanaşinca fulleyelim mi diyip gülücük atıyorlar
 • Mustafa KUYU emekli öğretmen
  1 hafta önce
  Vatandaşa zamları duyurmayarak,kuyrukların önüne geçtiklerini sanıyor bu uyanıklar.Ama bilmiyorlar ki bu nedenle hükümet ve başkanı büyük tepki alıyor.Sonunda vatandaş bu acımasız zamların hesabını kuşkusuz sandıkta hem akpye hem de onun bastonu akmhpye soracaktır!