AK Parti ve MHP arasında yumruklu kavga: Tabaklar, bardaklar havada uçtu!

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediyesi'nin Meclis toplantısında AK Parti ve MHP'li üyeler arasında kavga çıktı. Tabak ve bardaklar havada uçuştu. Yerel televizyonlar kavganın yumruklaşmaya kadar vardığını belirtti.

AK Parti ve MHP arasında yumruklu kavga: Tabaklar, bardaklar havada uçtu!
12 Nisan 2021 - 09:23

Kahramanmaraş’ın Elbistan Belediyesi’nin meclisinde kavga çıktı. AK Partili ve MHP üyeler arasında tabak ve bardaklar havada uçuştu. Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, ihalelerde yan teklif veren firmaların imzasının sahte olduğu öne sürüldü.

Raporu yazan MHP’li Fevzi Ergin, Meclis toplantısında rapordaki ifadelerin okunmamasına tepki göstererek, “Elbistan kamuoyunda bu meselenin konuşulmasının önüne geçmek istiyorsunuz. Kanuna aykırı bir iş yapıyorsunuz” dedi.

AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Fevzi Bey'i dışarı alalım” deyince kavga çıktı, tabak ve bardaklar fırlatıldı. Üyeler birbirinin üzerine yürüyünce Youtube'tan yapılan canlı yayın kesildi.

TARAFLAR SAVCILIĞA BAŞVURDU
Sözcü’de yer alan habere göre, yerel kanal Maraş TV yumruklaşmaya varan kavga olduğu iddiasına yer verdi. Meclis salonuna dışarıdan bazı kişilerin girdiği ve tartışmanın büyümesi üzerine tarafların savcılığa şikâyette bulunduğu kaydedildi.

Denetim Komisyonu raporunda, “Farklı firmalardan yapılan araç kiralamalarında aynı araç için farklı ödemeler yapıldığı, bazı alımlarda fiyatın yüksek olduğu yan tekliflerin tamamının şehir dışından alındığı, Kültürhan projesi bakanlık tarafından yapılmasına rağmen proje işlerinin belediye tarafından yaptırıldığı ve maliyetinin ödendiği” gibi iddialar yer aldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum