AK Parti'nin patates dağıtımı şova dönüştü, siyasilerden tepki geldi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla üreticinin deposunda kalan  soğan ve patatesler halka dağıtılacaktı. Ancak dağıtımlar sırasında Kaymakamlıklar tarafından paylaşılan fotoğraflar tepki çekti.

AK Parti'nin patates dağıtımı şova dönüştü, siyasilerden tepki geldi
14 Nisan 2021 - 13:47

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın talimatıyla üreticinin deposunda kalan soğan ve patateslerin dağıtımı şova dönüştürüldü. Valilikler, kaymakamlıkların resmi törenle yaptıkları dağıtımın görüntülerini paylaşınca, sosyal medyada her kesimden tepki yağdı. AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar da "Bir çuval patatesle poz vermek, neyin nesi? " diye sordu.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından üreticiden temin edilen patates ve soğanların dağıtımıyla ilgili görüntü ve fotoğraflar sosyal medyada tepki çekti.


Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan'ın bir vatandaşa patates çuvalı verdiği ana ait fotoğraf ile İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek'in patates dağıtım töreni ve Türk Bayrağı asılmış TIR’ların görüntüleri patates dağıtımına tepkinin simgesi oldu. Her kesimden vatandaş, patates dağıtımındaki görüntülere tepki gösterdi.

SİYASİLERDEN TEPKİ
İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan "İşlerin iyi olduğu ülkelerde Cumhurbaşkanı; 'satılmayan patates ve soğanı fakire fukaraya, garibe gurebaya bedava dağıtıyoruz' cümlesini kurmaz. Çünkü işlerin iyi gittiği ülkelerde vatandaş patates soğanı kendisi alabilir” ifadelerini kullandı.

İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan da “Depolardaki filizlenmeye ramak kala dar gelirli vatandaşa dağıtılacak patates ve soğanların  dağıtım törenindeler! Çadırlarda ‘Varlık' kuyrukları oluşmasın diye kamyon kasasından dağıtım yapıyorlar! İnovasyon böyle bir şey.” dedi.

AK PARTİ İÇİNDEN DE TEPKİ
Kaymakam Doğan’ın fotoğrafına AKP’den de tepki geldi. AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, “Hükümet, salgının tahribatını azaltmak için ihtiyaç sahiplerine patates, soğan ve çeltikten oluşan 2.2 milyon tonluk gıda yardımı yapıyor. Bir hadsiz çıkıp bu insani tavrı şovuna malzeme yapıyor. Bir çuval patatesle poz vermek, neyin nesi? Yapmamız gereken çok iş var, çook!” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum