AK Parti'den Z kuşağı planı: Tek tek belirlenecek, aileler ile görüşülecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın başkanlık edeceği AK Parti Gençlik Kolları MKYK toplantısında 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlere yönelik adımlar atılacak. AK Parti, 'Z kuşağı' seçmenin aileleriyle görüşecek, "Gençlerin AKP'ye niçin oy vermesi gerektiği, eski Türkiye’nin nasıl olduğu" anlatılacak!

AK Parti'den Z kuşağı planı: Tek tek belirlenecek, aileler ile görüşülecek
14 Nisan 2021 - 11:34 - Güncelleme: 14 Nisan 2021 - 11:46

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın başkanlık edeceği AK Parti Gençlik Kolları MKYK toplantısında 'Z kuşağı'na yönelik planlar konuşulacak. AK Parti,  2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlere yönelik yeni dönemin yol haritası belirleyecek ve gençlerin aileleri ile görüşecek.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre, Gençlik Kolları MKYK’sında 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlere yönelik hazırlanan projelerle ilgili sunum yapılacak. Bunlar arasında ‘İlk oy ilk heyecan’ projesi de bulunuyor.

"AİLELER İLE GÖRÜŞÜLECEK, 'ESKİ TÜRKİYE' ANLATILACAK"
Gençlerin ve Z kuşağının AK Parti'ye bakışının masaya yatırılacağı toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeye onay vermesiyle teşkilat, çalışmalarına başlayacak. "Gençlerin AKP'ye niçin oy vermesi gerektiği, eski Türkiye’nin nasıl olduğu ve 2023’ün önemi"nin anlatılmasına yönelik değerlendirmeler de yapılacak.

Sosyal medyanın bu süreçte daha aktif kullanılması sağlanacak. Özellikle Türkiye’nin AKP döneminde ulaşım, sağlık, köprü, otoyol, havalimanları, savunma ve uluslararası alanda attığı adımların anlatılacağı görsel videolar sosyal medyadan paylaşılacak.

Öte yandan AKP tarafından daha önce yapılan bir çalışmada gençlerin oy kullanmasında ailelerinin yüzde 75 etkisinin olduğu belirlenmişti. AKP, bu çalışmayı da göz önüne alarak genç seçmenlerin aileleriyle bire bir temas kurmayı hedefliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum