AK Parti'den Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Ben aşılandım" maskesine tepki

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkleri aşağılayan "Ben aşılandım" videosunu muhalefetin dışında AK Parti'den de tepki geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum" açıklamasında bulundu.

AK Parti'den Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın "Ben aşılandım" maskesine tepki
17 Mayıs 2021 - 09:32

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı ve 'Go Turkey' isimli sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Türklerin "İyi eğlenceler. Ben aşılandım" yazılı maske takmasına tepki gösterdi.


A Haber'de açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, skandal videoya ilişkin "Maskenin üzerine böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum" dedi. Kurtulmuş, "Turizm sektöründe çalışan kişilerinde bunun olması turistler için bir güvencedir. En azında psikolojik olarak rahatlatır. Ama maskeye bu yazı yazılmayabilirdi" ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, tam kapanma sonrasına ilişkin sürece dair de şu ifadeleri kullandı:
"Koronavirüse ait bütün veriler takip ediliyor. Tedbirler buna göre bazen sıkılıp bazen gevşetiliyor. Tam kapanma sonrası kademeli bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Millet olarak fedakarlık yapıyoruz. Samimi olarak muhalefetin fikirlerini dinlemeye hazırız.

"Uzmanlar bu haftanın çok kritik olacağını ifade ediyor. Tüm rakamlara bakılacak. Hastalığı bütünüyle ortadan kaldırmak istiyoruz. Tüm uygulamalara bakılacak ve sonrasında bir karar verilecek."

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yılmaz İLİKHAN
    4 ay önce
    Aşılı ve aşısız vatandaş ayrımı ve kısıtlaması yapmak insanlara yapılan en aşağılık bir hakarettir. Sayın kişiler yarın öbürgün sakın ha aşılıya serbest aşılıya yasak gibi bir uygulama içerisine girmeyesiniz. O zaman başkasıda da şunu derim şerefli-***, namuslu-namussuz, onurlu-onursuz ........ böyle gidrr.