Ahmet Şık'ın yeni partisi belli oldu. HDP'den Meclis'e giren Şık TİP'e katıldı

HDP'den milletvekili seçilen daha sonrasında istifa ederek bağımsız olan Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisi'ne katıldığını açıkladı.

Ahmet Şık'ın yeni partisi belli oldu. HDP'den Meclis'e giren Şık TİP'e katıldı
19 Nisan 2021 - 13:41

HDP'den milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık, 2020'nin mayıs ayında HDP'den istifa ettiğini açıklamıştı. O tarihten bugüne bağımsız milletvekili olan Ahmet Şık yeni bir partiyle el sıkıştı.

Türkiye İşçi Partisi'ne katıldığını açıklayan Ahmet Şık, "Bizler inatçıyız" diyerek şu açıklamayı paylaştı:

"Dostlarım,
Bugün memleketteki hava bir yandan tüm kasvetiyle üzerimize çöküp karamsarlığımızı derinleştirirken, diğer yandan hepimizi, yeniden, ısrarla bir inada çağırıyor.
Çünkü, hepinizin bildiği gibi, bu memlekette her şey bir inat meselesi. Barışı, demokrasiyi ve hukuku boğanların sınırları çizdiği bir ülkede barış, demokrasi ve hukuk demekte ısrar ederek yaşamak ve hatta var olmak başlı başına bir inat işi.

KEMAL TAHİR'İN DEDİĞİ TÜRDEN BİR İNAT
Ve biliyorum ki bizler inatçıyız. Haklı olanın, hakkı için mücadele edenin yanında duran bir inat bu. Çünkü yaşamın öğrettiği en önemli şeydir: İnat, daima kazanır.
Öyle kuru kuruya, kötülük saçan, kötülerin yanında olan türden değil; 'İnatçı olmak fena şey değil, lakin iyiye inat etmeli' diyen Kemal Tahir’in dediği türden bir inattan bahsediyorum. Bu yüzden sınırları baştan çizilmiş oyunları, denenmiş çıkmazları ortadan kaldıracak, umudu canlandıracak ve yarını hep birlikte kuracak bir ortak inada ihtiyacımız var.
Herkesin aynılaştırıldığı, aynılaşmak zorunda bırakıldığı bir dikta rejiminden kurtulmayı dileyenleri çaresizliğe itenlere mecbur değiliz.
Emekte, eşitlikte, barış, demokrasi ve özgürlükte inat etmekten yılmayanlar, korkmayanlar, asla aşağı bakmayanlar olarak bizler, yalnız değiliz.

HEP BİRLİKTE UZANIP DOKUNABİLMEK ADINA
Ve bugün buradaysak ve 'varız' diyorsak, yaşamaya devam ettiğimizi söylüyorsak çaresiz hiç değiliz.
Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum