Ahmet Özhan: Cumhurbaşkanımız dolara 'One minute' dedi, muhalifler anlamak istemiyor

Türk Sanat Müziği sanatçısı ve oyuncu Ahmet Özhan, ekonomideki gelişmeler hakkında konuştu. Özhan, "Cumhurbaşkanımız dolara da ‘One minute’ dedi, muhalifler bunu anlamak istemiyorlar" dedi.

Ahmet Özhan: Cumhurbaşkanımız dolara 'One minute' dedi, muhalifler anlamak istemiyor
26 Aralık 2021 - 12:30 - Güncelleme: 26 Aralık 2021 - 12:46


Şarkıcı ve oyuncu Ahmet Özhan, döviz kurlarında yaşanan düşüş ve ekonomideki son durum hakkında AKP'nin kontrolündeki Sabah gazetesine konuştu.

Ahmet Özhan, döviz kurundaki düşüş hakkında "Cumhurbaşkanımız dolara da ‘one minute’ dedi, muhalifler bunu anlamak istemiyorlar" görüşünü savundu.

"MUHALEFETİN DEVLET, MİLLET GİBİ ZAAFI YOK"
Özhan, "Bugünün muhalifleri aslında din karşıtlığı üzerine konumlandırıyorlar kendilerini. Ve her sanatçı muhalif olmak zorunda gibi bir algı var. Amerikan Başkanı 'Türkiye'de iktidarı devirmek için muhaliflere destek olacağız' diyor. Alkışlıyorlar. Çünkü devlet, millet gibi bir zaafları, kaygıları yok. 'Bunlar gitsin de kim gelirse gelsin, isterse Amerika'dan biri gelsin o yönetsin' diyorlar. Umurlarında değil. Ülkenin ekonomisi kötüye gitsin de ülke yıkılsın diye umuyorlar. Bir dakika ya... Biz Orta Asya'dan beri devlet kuruyoruz." dedi.

"GEREKİRSE BİR EKMEK YERİNE YARIM EKMEK YİYECEĞİZ"
Özhan şu ifadeleri kullandı: 
"Kimsenin hükümranlığına girmeyiz. Dolar hükümranlığı kurmaya çalışıyor Amerika. Ona da karşı koymaya çalışıyoruz. Bugün içinde olduğumuz ekonomik döngüde gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz. Bunun mükafatını alırız. Bakın Cumhurbaşkanımız Amerikan hegemonyasıyla birlikte dolara da 'one minute' dedi. Bu bir tam bağımsızlık mücadelisidir. Muhalifler bunu anlamak istemiyorlar. Yumuşak huylu bir adamımdır. Ama biri dinime, milletime, devletime laf söylerse ağzını yırtarım. Varsın bu yolda öleyim, umurumda değil. Hiçbir zaman kendi çıkarlarım uğruna helvaya halva demedim."
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum