Ahmet Nur Çebi'den hakem çıkışı: Cezalandırılmalarını talep ettik

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, TFF'de hakemlerle ilgili bir görüşme gerçekleştirdi. Çebi, "Hakemlerin cezalandırılmasını talep ettik” dedi.

Ahmet Nur Çebi'den hakem çıkışı: Cezalandırılmalarını talep ettik
29 Aralık 2021 - 16:55
Ahmet Nur Çebi, TFF Başkanı Nihat Özdemir'le yaptığı görüşme sonrası konuştu. TFF'nin hakem hatalarıyla ilgili serzenişlerine pozitif baktığını söyledi ve 'Daha dikkatli ve titiz bakmaları gerektiğini kendileri de kabul ediyorlar' dedi. Öte yandan Ahmet Nur Çebi "Türk futbolundaki hakemlik sorunu şu andaki yürütülen çalışmalarla bitecek. Bunu buradan müjdeliyorum" ifadelerini kullandı.

TFF'ye gelme nedeniyle ilgili konuşan Ahmet Nur Çebi "Ben, daha önce de hakem hatalarından canı yanan Beşiktaş Kulübü adına başkan olarak geldim. Buraya gelir, hakem kararlarının yanlış olduğunu gereken cezaların verilmesi gerektiğini anlatırım. Bunu bugüne kadar yapmaya gayret ettim. Bugün ben gelmeden yapılan bir toplantı vardı. Ali Koç, Ahmet Ağaoğlu, Süleyman Hurma ve Ecmel Bey katılmışlar. Ben buna yetişemedim annemin rahatsızlığı dolayısıyla." dedi.

AHMET NUR ÇEBİ: BUNU BURADAN MÜJDELİYORUM...
Hakem sorununun gelecek sezon olmayacağını söyleyen Ahmet Nur Çebi "Ben camianın istediği tepkileri vermenin ölçüsünü ayarlamak zorundayım. Bunları yaparken, yapmıyormuşum gibi bir algı yaratılmasını doğru bulmuyorum. Diğer kulüpler de kendilerinin canlarının yandığını söylüyorlar. Hakem müessesesinin bu sezon kötü yürüdüğünü gördük. Türk hakemliğinin daha sağlıklı çalışabilmesi için komisyon çalışıyor. Sezon sonunu geçtikten hemen sonra Türk futbolundaki hakemlik sorunu şu andaki yürütülen çalışmalarla bitecek, hissediyorum. Bunu da buradan müjdeliyorum." ifadelerini kullandı.

ÇEBİ'DEN HAKEM ÖNERİSİ
VAR hakemlerinin ayrı olması gerektiğini tekrar vurgulayan Ahmet Nur Çebi "VAR hakemleriyle saha hakemlerinin birbirinden ayrılması gerektiğini, bir maça VAR, bir maça saha hakemi olarak verilmesinin sağlıksız olduğunu söylüyorum. Ceza sistemi, mükafat verilmesi gibi kendisini toplaması için devreye girmelidir. Beşiktaş'a zarar veren herkesle ilgili ceza verilmesini talep ettim. Bakacaklarını, hakemlerin nasıl değerlendirme yaptığını izleyeceklerini söylediler. Hakemlerle ilgili eli masaya vurmadan bu işlerin nasıl çözüleceğini anlatmaya çalıştığımız bir süreç yaşadık." dedi.

"TFF DE KABUL EDİYOR"
Toplantının detayı hakkında bilgi vermeyeceğini söyleyen Ahmet Nur Çebi "İçeride konuşulanları benim söylemem doğru değil ama bakışlarının pozitif olduğunu söyleyebilirim. Bir önceki maçla ilgili daha dikkatli ve titiz bakmaları gerektiğini kendileri de kabul ediyorlar.Toplantı sadece hakemlerle alakalıydı. Ben buraya her seferinde, defalarca geliyorum. Benim bu sorunu çözeceğim yer burası, televizyonda bağırarak popülist hareketler yapmanın, insanları rencide etmenin Beşiktaşlı olarak doğru olmadığını düşünüyorum." şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum