Ahmet Hamdi Çamlı'dan Erdoğan'ı kızdıracak sözler: "Ona kimse inanmıyor ki!"

TBMM'de gergin anlara şahit olan bütçe görüşmelerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını kesen AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı, Erdoğan'ı kızdıracak sözler söylediği ortaya çıktı. Meclis tutanaklarına yansıyan kayıtlara göre Çamlı, Erdoğan için "Ona kimse inanmıyor" dedi.

Ahmet Hamdi Çamlı'dan Erdoğan'ı kızdıracak sözler: "Ona kimse inanmıyor ki!"
07 Aralık 2021 - 11:17


TBMM Genel Kurulu'ndaki 2022 bütçe görüşmeleri sırasında gergin anlar yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme damga vuran konuşması sırasında çarpıcı bir diyalog yaşandığı ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun, konuşmasını kesen Ahmet Hamdi Çamlı'ya verdiği "Arkadaşlar Yeliz konuşuyor" cevabı sosyal medyada gündem olmuştu. Ancak Çamlı'nın Kılıçdaroğlu'na laf attığı sırada AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili de büyük bir 'gaf'a imza attığı öğrenildi.

ERDOĞAN'A "ONA KİMSE İNANMIYOR Kİ" DEDİ
Meclis tutanaklarına yansıyan konuşmalara göre Kılıçdaroğlu'nun Merkez Bankası verileriyle ilgili konuşurken Erdoğan'ı kast edip "Bana inanmıyorsanız sizin inandığınız bir iktisatçı var ona sorun" demesi üzerine Çamlı "Ona kimse inanmıyor ki" diye yanıt verdi.

Meclis tutanaklarındaki ilgili bölüm şöyle:
KEMAL KILIÇDAROĞLU (Devamla) - Vergi veriyorsun, tamam, eyvallah. Vergiyle yap, eyvallah, itirazımız yok. Ya beni borçlandırıyorsun, torunları da borçlandırıyorsun. Üstelik dolar bazında borçlandırıyorsun. Ya bunun ahlakla -laf aramızda- bunun milliyetçilikle ne ilgisi var, milliyetçilikle ne ilgisi var. (CHP sıralarından alkışlar, AK PARTİ sıralarından gürültüler) Bakın, neden söyledim? Bu bütçe fakirden fukaradan alıp, garibanlardan alıp, bir avuç zengine, bir avuç tefeciye, bir avuç dolar baronuna para aktaran bütçedir dedim. Kanıt mı? İşte kanıtı bu, daha neyi anlatayım ben size?

Başka bir şey daha: Bakınız...

İshal sorunu var galiba öyle mi, ishal sorunu var galiba? (CHP sıralarından gülüşmeler)

SALİH CORA (Trabzon) - Kendi tarafına...

KEMAL KILIÇDAROĞLU (Devamla) - Merkez Bankasının verilerini söylüyorum, Merkez Bankasının verilerini. 31 Aralık 2020-24 Kasım 2021 dolardaki artış 5 lira 20 kuruş, 5 lira 20 kuruş arttı. Bu ne demek? Türkiye'nin dış borçları 2 trilyon lira arttı. Bana inanmıyorsanız sizin inandığınız bir iktisatçı var ona sorun.

AHMET HAMDİ ÇAMLI (İstanbul) - Ona kimse inanmıyor ki.


YORUMLAR

  • 0 Yorum