Ahmet Davutoğlu'ndan şok Lütfi Elvan açıklaması: "Sizinle birlikte istifa edelim' dedi"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan hakkında olay bir iddiada bulundu. Davutoğlu, AKP'den ayrılış sürecinde Elvan'ın kendisine "Sizinle birlikte istifa edelim" dediğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu'ndan şok Lütfi Elvan açıklaması: "Sizinle birlikte istifa edelim' dedi"
24 Kasım 2021 - 09:44

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı televizyon programında dikkat çeken ifadeler kullandı. AKP'den ayrılış süreci hakkında konuşan Davutoğlu,  Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan hakkında şok bir iddiada bulundu.

Beni tanıyan arkadaşlarımın hepsi benim istifamla birlikte ‘Biz de ayrılalım' dedi” diyen Ahmet Davutoğlu, “Lütfi Elvan da ‘istifa edelim’ dedi mi?” sorusuna “Tabi” yanıtını verdi.

Davutoğlu, şöyle devam etti:
“Başbakanlıktan ayrılma kararını açıkladıktan hemen sonra Konya'ya gittim, yanımda Lütfi bey vardı. Devlet ahlakına güvenirim ama dirayet ayrı bir şey. Lütfi bey vicdanına sorsa, bana karşı yapılan operasyonun yol açtığı bu maliyeti en iyi bilenlerden biridir. Berat Albayrak'ın bu ülkenin başına nasıl çoraplar ördüğünü en yakın bilenlerden biridir.”

"ŞU TABLO LÜTFİ BEYE YAKIŞTI MI?"
Şu tablo Lütfi beye yakıştı mı? Bir bakanı beğenmiyorsanız, çağırır görevden alırsınız. Kamuoyu ve Lütfi bey de gayet iyi biliyor ki, Lütfi bey faiz indirimine, kuru zıplatacak bir indirime karşı. O yüzden alkışlamadı (Erdoğan'ı).Cumhurbaşkanı ona, ‘Bazı arkadaşlar faizi savunuyorlar, bunlarla yürüyemeyiz' yani ‘Seninle yol yürüyemem artık' dedi. Benim tanıdığım Lütfi beyin o toplantıdan sonra istifasını sunması lazımdı. Cumhurbaşkanının da orada kamuoyunun önünde faizci ilan etmek yerine görevden alması gerekiyordu. Ama en büyük faizci sayın Erdoğan'dır. Faiz yasağı diye diye, milletin dini inançlarına bile saygıyı sarsacak şekilde bu işi faiz yasağına bağlayıp, sonra da dünyanın en yüksek faizine Türkiye'yi mahkum etmek dini inançlara yapılabilecek en büyük zarardır.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum