Ahmet Davutoğlu'ndan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan iddiası: Fiilen şu anda görevde değil

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı için iddialarda bulundu. Davutoğlu, “Maliye Bakanı fiilen şu anda görevde değil. Görev değişikliği planlanmış ama söylenen o ki görev teklif edilen bazı kişiler teenni ile davranmışlar. Bakanlığa kendini hazırlayan, Maliye Bakan Yardımcısı’nın da özel işleri, şirketleri olduğu için anlaşılan birtakım sıkıntılar yaşanıyor" dedi.

Ahmet Davutoğlu'ndan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan iddiası: Fiilen şu anda görevde değil
29 Kasım 2021 - 13:16


Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin ‘Yıkımdan Çıkışın Yol Haritası' toplantısında konuştu. Davutoğlu toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan için çarpıcı bir iddiada bulundu.

“HAZİNE VE MALİYE BAKANI FİİLEN ŞU AN GÖREVDE DEĞİL”
Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan için "Yaklaşık 15 gündür Hazine ve Maliye Bakanı'nın varlığı tartışılıyor… Maliye Bakanı fiilen şu anda görevde değil. Görev değişikliği planlanmış ama söylenen o ki görev teklif edilen bazı kişiler teenni ile davranmışlar" dedi.

Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Kurumlar ayaktaysa iç veya dış kaynaklı krizleri atlatmak kolay olur. Ama kurumlar çözülmeye başlamışsa ve kurumlar refleks kabiliyetini yitirmişse krizler kalıcı hale gelir. Bugün bir kurumsal yıkım süreci var. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı'nın ne dediğini neredeyse artık kimse merak etmiyor. Yaklaşık 15 gündür Hazine ve Maliye Bakanı'nın varlığı tartışılıyor… Maliye Bakanı fiilen şu anda görevde değil. Görev değişikliği planlanmış ama söylenen o ki görev teklif edilen bazı kişiler teenni ile davranmışlar. Hazine ve Maliye Bakanlığı'na kendini hazırlayan, Maliye Bakan Yardımcısı'nın da özel işleri, şirketleri olduğu için anlaşılan birtakım sıkıntılar yaşanıyor. Ama fiilen Hazine ve Maliye Bakanı kurumsal olarak şu anda işlevini kaybetmiş görünüyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum