Ahmet Davutoğlu: Babacan, Abdullah Gül'ün adalığı için geldi, kabul etmedim

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2018 yılındaki seçimlerine yönelik adaylık tartışması devam ediyor. Son olarak Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan'ın Gül'ün adaylığı için geldiğini ancak kabul etmediğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu: Babacan, Abdullah Gül'ün adalığı için geldi, kabul etmedim
16 Mayıs 2021 - 14:04 - Güncelleme: 16 Mayıs 2021 - 15:36
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gazeteci Çağlar Cilara'nın YouTube kanalında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Ali Babacan ve Beşir Atalay'ın kendisine gelerek Abdullah Gül'ün muhalefet adayı olması konusunda desteğini istediklerini söyledi.

Davutoğlu, Babacan ve Atalay'ın adaylık konusundaki destek isteklerini kabul etmediğini belirtti.

Davutoğlu, "Sayın Babacan ve sayın Beşir Atalay bana da gelerek sayın Gül’ün böyle bir düşüncesi olduğunu ve üç partinin ona destek vereceğini söylediler. Ben de kendilerine bunun Ak Parti içindeyken yapılmasını doğru bulmadığımı söyledim" diye konuştu.

Deva Partisi lideri Ali Babacan Halk TV'de katıldığı programda Ak Parti milletvekiliyken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı muhalefetin Abdullah Gül'ü ortak aday çıkarma projesinin tam göbeğinde olduğunu söylemişti. Babacan'ın o süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığına imza vermesi de ayrıca tartışma konusu olmuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum