Ahmet Davutoğlu açıkladı: Fatih Erbakan'dan 3. ittifak teklifi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde görüştüğü Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın kendilerine "Üçüncü İttifak" teklifi yaptığını söyledi.

Ahmet Davutoğlu açıkladı: Fatih Erbakan'dan 3. ittifak teklifi
28 Kasım 2021 - 12:28


Türk siyaseti bir yandan erken seçim tartışmalarını gündemde tutarken, diğer yandan da ittifakları konuşuyor. Cumhur ve Millet haricinde üçüncü bir ittifakın kurulması yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Ancak üçüncü ittifakın sol partiler tarafından mı yoksa muhafazakar partiler tarafından mı kurulacağı merak ediliyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında "Üçüncü ittifak" sorularını yanıtladı.

ERBAKAN'DAN İTTİFAK TEKLİFİ
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın üçüncü ittifak talebi olduğunu belirten Davutoğlu, "Seçim ufukta görünene kadar ilkeler bazında herkesin herkesle görüşmesi lazım. Sayın Fatih Erbakan'la görüştüğümüzde üçüncü ittifakı konuştuk, bu benim talebim değildi. Farklı görüşler ortaya atıldı. Şu anda bizim yapmamız gereken bir vizyon ortaya koymak, milletin önüne güçlü bir alternatif vizyonu ortaya koymak lazım" dedi.

DAVUTOĞLU NE CEVAP VERDİ?
​​​​​​​İttifakların konuşulması için erken olduğunu anlatan Davutoğlu, "İkinci, üçüncü ittifakları konuşmak için erken. Siyasal mühendislik yerine, vizyon koymak lazım. Şu anda bizim partimizde gurur duyduğum, ümit beslediğim çok önemli süreç yaşıyoruz. Türkiye'de yeni bir çift kutup oluşturulmaya çalışıyor. 21. yüzyılın konseptlerini, kavramlarını zihinlerimizden çıkarmak zorundayız" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum