Ahmet Çakar'dan hakem kıyımına "Şike ve terör" yorumu! Erdoğan'a seslendi

TFF'nin 13 hakemi görevden alması spor medyasında geniş yankı uyandırdı. Türk futbolunda alınan bu tarihi karara ilişkin Ahmet Çakar'dan da çarpıcı bir yorum geldi. "Şike mi, terör mü? Neden görevden aldınız?" diyen Çakar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

Ahmet Çakar'dan hakem kıyımına "Şike ve terör" yorumu! Erdoğan'a seslendi
09 Mart 2022 - 12:17


TFF, aralarında Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Ali Palabıyık gibi isimlerin dahil olduğu 13 kişilik hakem listesinin sezon sonuna kadar görev almayacağı açıklandı. Ahmet Çakar, TFF'nin bu tarihi kararının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çakar, "Şike mi, terör mü? Neden görevden alındıklarını açıklayacaksınız" yorumunu yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

Ahmet Çakar'ın açıklamaları şöyle:
"TFF ve MHK, Türk hakemliğine en büyük ihaneti yapmıştır. İşin aslı çok açık: Servet Yardımcı, MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu ve MHK üyesi Ahmet Şahin sözüm ona kendilerini kurtarmak için ve onlara destek veren birkaç kulübü mutlu etmek amacıyla 13 hakemin kellesini almışlardır.


Bunların içinde FIFA hakemleri var. Bunların içinde Cüneyt Çakır gibi Avrupa'nın en iyi üç hakeminden biri var. Bunların içinde Türk hakemliğinin yıllarca hamal gibi yükünü taşıyan Fırat Aydınus var. Bunların içinde Ali Palabıyık gibi, Abdulkadir Bitigen gibi FIFA hakemleri mevcut. Neymiş yeni yapılanma bırakın bu işleri.

Mesela görev vermeyeceğiniz Abdulkadir Bitigen bu gece Manchester'da VAR hakemi. Mesela kafasını kopartmayı düşündüğünüz Çakır, haftaya Avrupa'da maç yönetecek, sonra da Dünya Kupası'na gidecekti. 2-3 ay maç yönetmeyecek olan bir Çakır, Avrupa'da nasıl maç yönetebilir?


Bu yapılanlar TFF ve MHK'de bir avuç adamın birçok hakemi feda etme operasyonudur. Türk futbolu için Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sayın Spor Bakanımızı göreve davet ediyorum. Bu 13 hakem maç mı satmıştır? Bu 13 hakem şike mi yapmıştır? Bu 13 hakem uyuşturucu aleminde mi yakalanmıştır ya da terör örgütü üyesi midir ki bunları tasfiye ediyorsunuz? Türk devleti böyle bir şeye izin vermemelidir.

Buradan FIFA Başkanı İnfantino'ya sesleniyorum. Bu duruma el koymazsanız Türkiye'de önemli sıkıntılar yaşanacak. Dünyanın en önemli maçlarını yöneten bir adama yani Çakır'a siz Türkiye'de maç yönettirmezseniz şaibeli olan taraf TFF ve MHK'dir. Biliyorum ki bazı TFF üyeleri ve MHK baskı altındadır. Bunların araştırılması gerekir."


YORUMLAR

  • 0 Yorum