Afyon'da yabancı uyruklu lise öğrencileri arasında bıçaklı kavga, 2 kişi yaralandı!

Suriyelilerin geri gönderilmesi ve kaçak girişler Türkiye gündemindeki yerini korurken, Afyonkarahisar'da skandal bir olay yaşandı. Afyon'da tamamı yabancı uyruklulardan oluşan lise öğrencileri arasında yan bakma meselesi yüzünden kavga çıktı. Kavga sonucu bir öğrenci sırtından bıçaklanarak yaralanırken, bir öğrenci de darp sonucu yaralandı.

Afyon'da yabancı uyruklu lise öğrencileri arasında bıçaklı kavga, 2 kişi yaralandı!
08 Ekim 2021 - 15:17 - Güncelleme: 08 Ekim 2021 - 15:39
Türkiye'deki yabancı uyrukluların asayiş sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Afyonkarahisar'daki bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yabancı uyruklu öğrencilerden oluşan 2 grup arasında 'yan baktın' tartışmasından kavga çıktı. Yaşanan kavgada yabancı uyruklu M.M.A. (15) sırtından bıçaklanarak, M.A.F. (18) ise darp sonucu yaralandı. 

Olay, Afyon Merkez Sümer Mahallesi’nde bulunan Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, okulda yabancı uyruklu öğrencilerden oluşan 2 grup arasında kavga çıktı. Kavga okulun arka sokağına taşındı ve iki grup öğrencileri karşı karşıya geldi. 

Çıkan kavgada grupların birbirlerine bıçakla saldırması sonucu 15 yaşındaki yabancı uyruklu öğrenci sırtından bıçaklanırken, 18 yaşındaki bir başka yabancı uyruklu öğrenci ise darp sonucu yaralandı. 

Kavga eden gruplar olay yerinden kaçarak  uzaklaşırken, olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine okul önüne ambulanslar geldi. Yaralı öğrenci Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

4'Ü 18 YAŞINDAN KÜÇÜK 5 YABANCI UYRUKLU GÖZATLINA ALINDI
Kavganın ardından çok sayıda polis olay yerine sevk edilirken, Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri olaya karışan M.A.A.J. (16), A.J.M.A. (24), M.A.K.N. (17), M.A.A.A. (17) ve M.A.A.J. (14) isimli şüphelileri gözaltına aldı.

Olayın ardından polis tarafından başlatılan inceleme devam ediyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum