Afganistan'ın popüler ismi Aryana Sayeed Türkiye'ye sığındı!

Terör örgütü Taliban'ın Afganistan'da yönetimi ele geçirmesinin ardından, ülkenin ünlü kadın pop yıldızı Aryana Sayeed'in de ABD kargo uçağıyla Afganistan'dan kaçarak Türkiye'ye sığındığı ortaya çıktı.

Afganistan'ın popüler ismi Aryana Sayeed Türkiye'ye sığındı!
20 Ağustos 2021 - 10:03

Terör örgütü Taliban'ın Afganistan'da yönetimi ele geçirmesinin ardından ülkeden kaçan isimlerin arasında ünlü kadın pop yıldızı Aryana Sayeed'in de olduğu ortaya çıktı. Afganistan'dan kaçışın simgesi haline gelen ABD kargo uçağında Aryana Sayeed'in de olduğu öğrenildi. Türkiye'ye sığınan Sayeed, sosyal medya hesabından "Sizinle paylaşacağım çok hikayem var" paylaşımında bulundu.

Afganistan'da polis koruması altında yaşayan ve şarkılarını söylemeye devam ettiği için Taliban'ın hedefinde olduğu ileri sürülen Aryana Sayeed, Afganistan'dan ayrılarak Katar'a gitti. Instagram'da 1,3 milyon takipçisi bulunan şarkıcı, uçakta çektiği bir fotoğrafı da sevenleriyle paylaştı. Şarkıcının paylaşımı kısa sürede 94 binden fazla beğeni aldı.

TÜRKİYE'YE SIĞINDI
36 yaşındaki Sayeed, 1,3 milyon takipçisi olan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "İyiyim ve hayattayım. Unutulmaz birkaç geceden sonra Katar, Doha'ya ulaştım. İstanbul'a dönüş uçağımı bekliyorum" notunu yazdı.


"ÇOK HİKAYEM VAR"
Sayeed daha sonra, onu Türkiye'ye getiren uçaktan da paylaşım yaptı. Afgan şarkıcı, "Eve ulaştıktan sonra aklım ve hislerim güvensiz ve şoke edici dünyadan normale döndü. Sizinle paylaşacağım çok hikayem var" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum