Adnan Oktar'ın 4 avukatı tutuklanarak cezaevine gönderildi

Adnan Oktar'ın emir ve talimatlarını dışarıdaki örgüt üyelerine iletmekle suçlanan 4 avukatı geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Avukatlar Sinem Mollahasanoğlu, Burak Temiz, Arzu Gül ve Ayşe Toprak tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adnan Oktar'ın 4 avukatı tutuklanarak cezaevine gönderildi
01 Nisan 2022 - 12:01


"Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü" davasında İstinaf'ın bozma kararının ardından serbest bırakılan 50 kişi yeniden tutuklanmıştı. Ayrıca Oktar'ın avukatları "Oktar'ın emir ve talimatlarını dışarıdaki örgüt üyelerine iletmekle" suçlanan 4 avukatı geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı.

Avukatlar Sinem Mollahasanoğlu, Burak Temiz, Arzu Gül ve Ayşe Toprak, İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından ifadeleri Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Savcılığında alındı.

Savcılık ifadelerinin ardından dört avukat, "suç örgütü üyeliğinden" tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlikteki sorgularının ardından 4 avukatın tutuklanmasına karar verildi. İfade ve sorguları gece geç saatte kadar süren avukatlar, cezaevine gönderildi.

Adnan Oktar'ın, avukatları aracılığıyla cezaevinden örgütünü yönettiği öne sürülmüştü. Avukatlar, Oktar'ın emir ve talimatlarını dışarıdaki örgüt üyelerine iletmek, müşteki ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmayı düşünenlere baskı kurmakla suçlanıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum