Adil Karaismailoğlu'ndan AKP'nin oy oranı hakkında açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKP'nin oy oranı hakkında konuştu. Karaismailoğlu dikkat çeken ifadeler kullandı.

Adil Karaismailoğlu'ndan AKP'nin oy oranı hakkında açıklama
13 Mayıs 2022 - 10:53


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Haber Global canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karaismailoğlu, AKP'nin oy oranı hakkında konuştu.

Son dönemde yapılan anketlerde AKP'nin oy oranı yüzde 30 seviyelerinde çıkmıştı. Karaismailoğlu, "AKP'nin bir önceki seçime göre oylarında düşme görülüyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Sadece ülkemiz değil dünya zor bir süreçten geçiyor. Bunun ekonomik sıkıntılara yansıması, dünya piyasalarındaki arzın talebin azalması, bir taraftan fiyatların artması, bunlar ekonomik düzene oturacaktır. Son 6 aydır yaşadığımız çok ciddi sıkıntılar var. Bunların hayata yansımaları var. Onun vatandaşımıza verdiği bir huzursuzluk ve beklenti var.

"BİR SIKINTI VAR”
Ben her gün sokaktayım. Haftada en az 3 ile gidiyorum. Bir sıkıntı var. Vatandaşın alım gücü düştü. Esnafta da sıkıntı var. Ama son günlerde, son aylarda bu Ramazan ayıyla birlikte olumlu gelişmeler var piyasada. Vatandaş onun sıkıntısını görüyor.

Alım gücünün artmasını bekliyor. Ama bunu çözecek olanın sadece Recep Tayyip Erdoğan ve AKP olduğunu iyi biliyor. Bu sıkıntıları söylüyorlar biz de dinliyoruz. Bunun için çaba sarf eden bir hükümet var. Çözeceği belli. İnşallah bu yaz dönemiyle birlikte bu ekonomik sıkıntılar bir tarafa gidecek. Biz bir taraftan bu kadar sıkıntıların olduğu bir ortamda, bu kadar büyük yatırımlar yapıp vatandaşa hizmet olarak yansıtıyoruz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum