Adana'da skandal görüntüler: Suriyeli bir grup silah ve sopalarla sokakta gezdi

Tiktok'ta maghul_01 ismiyle yayın yapan bir Suriyelinin paylaştığı video şaşkına çevirdi. Adana'da çekildiği iddia edilen videoda, bir grup yabancı uyruklunun silah ve kesici aletlerle sokaklarda dolaştığı görülüyor. Görüntülerin yayınlanmasının ardından, 8 Suriyeli polisler tarafından gözaltına alındı. Sığınmacıların sınır dışı edileceği ileri sürüldü. Adana Valiliği olaya ilişkin açıklama yaptı.

Adana'da skandal görüntüler: Suriyeli bir grup silah ve sopalarla sokakta gezdi
07 Ocak 2022 - 18:01 - Güncelleme: 07 Ocak 2022 - 23:05
Türkiye, Adana'da bir Suriyeli tarafından bıçaklanan ve hastaneye kaldırılan 13 yaşındaki Musa Mert'i konuşurken yine aynı şehirden skandal görüntüler çıktı.

Adana'da yaşayan Suriyeli sığınmacının, TikTok hesabından paylaştığı video gündeme adete bomba gibi düştü. "maghul_01" ismiyle TikTok'ta paylaştığı videoda bir grup yabancı uyruklunun ellerinde silah ve kesici aletlerle sokaklarda dolaştığı görüldü.

VİDEOYU SİLDİ
Suriyeli şahıs, görüntülerin kamuoyunda yankı bulması üzerine TikTok hesabında bulunan videoyu kaldırdı.

İşte o profil ve silinmeden önceki videosu:01 PLAKALI ARACI VAR!
Suriyeli sığınmacının TikTok hesabında Adana'dan birçok video paylaştığı görülüyor.

Videolardan birinde ise 01 plakalı aracıyla çekim yaptığı görülüyor. Aracın plakasının yabancı uyruklulara tahsis edilen M harfiyle başlaması dikkat çekiyor:

8 SURİYELİ GÖZALTINA ALINDI, SINIR DIŞI EDİLECEKLER
Görüntülerin yayınlanmasının ardından Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kimliği tespit edilen 7 şüpheli ve görüntüyü sosyal medyadan paylaşan kişi olmak üzere 8 Suriyeliyi gözaltına aldı.

Adana'da Suriyeli mültecilerin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan skandal
Şüpheliler, emniyetteki işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderilecek.

Polis, görüntülerde yer alan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

ADANA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Adana Valiliği, ellerinde silah, sopa ve kesici aletlerle yüzleri maskeli şekilde dolaşan Suriyelilerin şahısların Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildiğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Bugün bazı sosyal medya hesaplarında “Suriyelilerin ellerinde sopa ve palalarla Adana sokaklarında dolaşırken görüntüleri” şeklinde servis edilen paylaşımlara ilişkin açıklama yapılması gereği duyulmuştur.
 
İki gün önce çiftliklerde çalışmak üzere sabah saatlerinde işe giden bir grup ellerinde sopalarla kendi arasında tartışmış, olay çalışacakları tarlaların yakınındaki mahallede meydana gelmiştir. Olaya karışan kişilerin tamamı yakalanmış olup, haklarında hukuki süreç yürütülmek suretiyle Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edilmişlerdir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 
 

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Cengiz
  1 hafta önce
  Bunları ülkeye almak büyük bir hataydı Kendi ülkesinde tampon bölgede bakmak daha doğru olurdu.
 • Cengiz
  1 hafta önce
  Ülkesini bırakıp bize sığınan Karılarını kızlarını IŞİD,e ABD Yahudi askerlerine pazarda cariye diye satan Suriyeli hainler burdada adamlık tasliyor Devlet bir an evvel bu hainleri ülkelerine gondermelidir.
 • Serkan millet ittifakı
  1 hafta önce
  Ülkenin haline bakar mısınız AKP denilen siyasal dinci örgüt Ülkü'yü resmen yol geçen hanına çevirdi araplaştı rdı Belki de bunlar kafa kesen Suriye'deki millet anlardı ülkeye geldiler ve çok yakında AKP bunları kullanıp Biz Türklerin kafasını kestirecek 2023 yılının hazırlıkları başladı AKP kendim İlitam yapısını oluşturuyor Suriyelilerden afganlardan kafa kesen cihatçı militanları organize edip silahlandırdı pbe Belki de muhalif insanların üzerine saldıracaklar Erdoğan maalesef ateşle oynuyor ve ülkeyi Türkiye'yi hiç sevmiyor
 • Alp1071
  1 hafta önce
  Duvardan atlayıp geri gelmeyeceklerini kim garanti edecek. Ülkemde sığınmacı istemiyorum. Vatanının geleceği düşünmek ırkçılık değildir; vatansecerliktir.
 • Tosun Toraman
  1 hafta önce
  Vakti gelecek, dildo ile gezecekler:)
 • Ülkemde s*riyeli istemiyorum.
  1 hafta önce
  Madem bu kadar adamsiniz, adamliginizi ulkenizde gosterseydiniz ya...