Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar: "Tek bir sığınmacının belediyeye vergi ödediğini görmedim

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Sığınmacılar normal vatandaştan çok daha avantajlı. Ben görev süremde tek bir sığınmacının belediyeye vergi ödediğini görmedim" dedi.

Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar: "Tek bir sığınmacının belediyeye vergi ödediğini görmedim
12 Mayıs 2022 - 17:33 - Güncelleme: 12 Mayıs 2022 - 17:45


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Halk TV'de katıldığı canlı yayında sığınmacılarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karalar, "Sığınmacılar normal vatandaşdan çok daha avantajlı. Vergi vermiyor. Ben 5 yıl ilçe belediye başkanlığı yaptım, 3 yıldır da büyükşehir başkanlığı yapıyorum. Tabela vergisi büyükşehire, emlak vergisi ilçe belediyesine yatar. Ben görev süremde tek bir sığınmacının belediyeye vergi ödediğini görmedim" dedi. Karalar "Halk ile sığınmacılar arasında gerilim ihtimalini ön görüyor musunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"İhtimal olur mu. Bir sürü olaylar oldu. Kentte üç büyük olay oldu, üçünün de büyümesini engelledik. Bir konserimizde iki genç bıçaklandı. Biri vefat etti. Ben gittim ailesine dedim ki şunu yapmayın. Geçen gün yine bir beldemizde bir genç bıçaklandı. Ben de gittim orada. Olaylar çok daha büyümesin, artmasın, insanlar birbirini öldürmesin diye biz devreye giriyoruz. Orada yerel yöneticinin önemi bu. Bizi tamam aslında bu işin dışında tutuyorlar ama kendin huzur için olayları büyümemesi için, yeni olayların çıkmaması için kendi vatandaşımızı susturmaya çalışıyoruz. Yani ihtimalin ötesinde var zaten öyle olaylar."

YORUMLAR

  • 0 Yorum