Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Süleyman Soylu'yu hedef aldı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamadan dolayı hedef aldı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Süleyman Soylu'yu hedef aldı!
08 Kasım 2021 - 12:38 - Güncelleme: 08 Kasım 2021 - 18:34

"Masumiyet Karinesi ve Lekelenmeme Hakkı Sempozyumu"nda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef aldı. 

Bakan Gül, metruk binalar için "Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin" diyen Süleyman Soylu'nun sözlerine tepki gösterdi.

Gül, “Değerli arkadaşlar bizim rehberimiz hukuktur, bizim rotamız hukuktur, bizim kılavuzumuz hukuktur. Biz yapalım hukuk arkadan gelsin değil hukuk önden yürüsün biz ona göre kendimizi ayarlayalım anlayışıdır hukuk devleti" ifadelerini kullandı.

SOYLU, GÜL'Ü YİNE HEDEF ALMIŞTI
Soylu, geçtiğimiz aylarda katıldığı bir televizyon programında yine adelet sistemini eleştirerek Gül'ü hedef almıştı. Soylu, "Benim anama sövüldü, eşime öyle şeyler söylediler, önünüze koysam eve gidemezsiniz, bir kapıdan girip, arka kapıdan çıktı. Ben ne yapabilirim" demişti.Soylu'nun bu çıkışının ardından Bakan Gül, sosyal medya üzerinden "adalet" çağrısı yapanlara "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir" şeklinde cevap vermişti.


SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ


“110 bin metruk bina vardı, biz bunun 75 binden fazlasını yıktık. 15 binini de restore ettik. Geçen gün vilayetlere gidiyorum; Diyarbakır, Adana ve İstanbul da dahil olmak üzere, muhtarlarımız diyor ki ‘Efendim şurada metruk bina var burada metruk bina var. Ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz.’ Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. Çünkü o bina orada durdukça orada uyuşturucu kullanılıyor. Vatandaş geliyor diyor ki muhtara “Bu binayı ne yapacaksın.” Muhtar “mahkeme kararı var yıkamayız” diyor. Ben de diyorum ki gece yarısı dozer gelsin yıksın kim yıktı biz nereden bilelim ya!”


YORUMLAR

  • 0 Yorum