Acun Ilıcalı'dan RTÜK'e tepki: Hasan Can Kaya kararını eleştirdi

RTÜK'ün Exxen'de yayınlanan Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programına ceza vermesine Acun Ilıcalı'dan tepki geldi.

Acun Ilıcalı'dan RTÜK'e tepki: Hasan Can Kaya kararını eleştirdi
14 Ocak 2022 - 09:31

Acun Ilıcalı, Blu TV’de Cansu Canan Özgen'in sunduğu 40 programının konuğu oldu. Ilıcalı, Exxen’de yayınlanan Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programına RTÜK'ün para cezası vermesi ve katalogtan çıkarılması konusundaki kararı hakkında da ilk kez açıklamalarda bulundu.

"RTÜK ESNEK OLMALI"
Ilıcalı,"RTÜK olmalı televizyonda her şey istenildiği gibi yayınlanmamalı. Amerika'da da açık kanallarda denetim vardır. Daha önce biz de cezalar aldık ve haksız olanlar vardı. Ama bizim için her zaman mahkemeye gitme hakkımız açık, kazandığımız ve kaybettiğimiz davalar oldu. Platformlar konusunda RTÜK'ün esnek olması lazım. Hasan Can olayına gelince bu karara katılmıyorum" diye konuştu.

Acun Ilıcalı, sözlerine şöyle devam etti:
"Platform para verilip üye olunan bir yer. RTÜK'ün koruması gereken alan çocuklarımız. Onların zehirlenmesini engellemesi lazım. Ama platformda para verilen bir yerde RTÜK baskın olmamalı. Hasan Can kararını son derece yanlış buluyorum. Argo konuşulan bir program, arkadaşlar da ciddi derecede bipliyor. Ancak gündelik hayatta kullanılan kelimeler nedeniyle ceza verilmemeli."


YORUMLAR

  • 0 Yorum