Acı haber: İdlib şehitlerimizin sayısı 3'e yükseldi

Suriye'nin İdlib kentindeki Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne teröristler tarafından düzenlenen saldırıda ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı (21), kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Saldırıdaki şehit sayımız 3'e yükseldi.

Acı haber: İdlib şehitlerimizin sayısı 3'e yükseldi
12 Eylül 2021 - 08:52

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib kentinde terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen saldırıda 2 askerimizin şehit olduğunu,3 askerimizin yaralandığını açıklamıştı. Bakanlık, saldırıda ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Tugay Abacı’nın kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı. Şehidin Hatay’ın Hassa ilçesinde yaşayan ailesine acı haberi ulaştı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde, 11 Eylül 2021 tarihinde terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı sonucunda ağır yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Turgay Abacı, tedavi gördüğü Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."


Bakanlık, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde, arama-tarama faaliyeti sonrası yapılan saldırı sonucu Piyade Uzman Çavuş Ramazan Demir ve Komando Onbaşı Mücahit Sınırtepe’nin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını açıklamıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum