Abdurrahim Albayrak, Gomis'in Galatasaray'dan neden ayrıldığını ilk kez anlattı: "Odaya gelip kulübü ben şampiyon yaptım en çok ben kazanırım"

Galatasaray eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak'tan gündeme bomba gibi düşen açıklamalar. Gomis'in ayrılık sürecine ilişkin ilk kez konuşan Albayrak'ın Gomis'in takımı sabote ettiğini ve "Bu takımı ben şampiyon yaptım, en çok benim kazanmam gerekiyor. 4 milyon Euro istiyorum" dediğini söyledi.

Abdurrahim Albayrak, Gomis'in Galatasaray'dan neden ayrıldığını ilk kez anlattı: "Odaya gelip kulübü ben şampiyon yaptım en çok ben kazanırım"
26 Mart 2022 - 18:26 - Güncelleme: 26 Mart 2022 - 18:41


Burak Elmas yönetiminin ibra edilmeme riskiyle karşı karşıya kaldığı Galatasaray kongresine Abdurrahim Albayrak'ın itirafları damga vurdu. Albayrak, Galatasaray'a yıllar sonra dönen Gomis'in takımdan neden ayrıldığını ilk kez açıkladı.

Galatasaray'ın mali genel kurulunda kürsüye gelerek açıklamalarda bulunan Abdurrahim Albayrak, yöneticilik yaptığı dönemde kendisini eleştirenlere yanıt verdi. Albayrak, Gomis'in ayrılık sürecine ilişkin de ilk kez itiraflarda bulundu. İşte Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar: 

DENİZLİ MAÇINDA GOMIS'IN PENALTIYI NASIL KULLANDIĞINA BAKIN
"Ben en iyi yönetimde olan arkadaşlar anlar. Bir Gomis tutturduk gidiyoruz. Burası Galatasaray arkadaşlar. Galatasaray'ı Gomis yönetemez. Galatasaray'ın odasındaki şeyleri anlatmak pek yakışmıyor ama bunu Galatasaraylılar'ın bilmesini istiyorum. Şampiyon olduk, Gomis'i hocamızın raporu olmadan göndermemiz mümkün değil. Denizli maçı oynuyoruz, final. Penaltı kullanıyoruz. Penaltıyı nasıl laubali şekilde kullandığını açarsınız görürsünüz. Korner kullanırken su içmeye gidiyor.

"BU TAKIMI BEN ŞAMPİYON YAPTIM 3.250 ALIYORUM, 4 MİLYON İSTİYORUM"
"Bunlar yetmiyor, yönetim odasına geliyor. Oytun ve Kaan da yanımda. 'Ben Galatasaray'ı şampiyon yaptım. Bu kulüpte en çok parayı ben alacağım. Feghouli alamaz. Feghouli 3.850 alıyor. Ben 4 milyon istiyorum, 3.250 alıyorum. Benim paramı 4 milyon yapacaksınız.' diyor. Ben de dedim ki, 'Biz hocaya niye para veriyoruz? Tek başına şampiyon yapıyorsun da biz niye 30 futbolcuya para veriyoruz.' Hiçbir yönetim, mevcut yönetim olsun, bizden öncekiler olsun, bizden sonrakiler de... Bir futbolcu, Galatasaray'dan büyük değildir."

KAPININ ÖNÜNE KONULDU
Adnan Polat döneminde Roman Kosecki'den örnek veren Abdurrahim Albayrak sözlerini şöyle bitirdi: 
"Adnan Polat döneminde Kosecki Türk parasını yere attı diye kapının önüne konuldu. Biz Gomis'e o parayı verseydik, 40 tane futbolcu kapımıza dayanırdı. Ne diyecekler? 'Gomis takımı şampiyon yaptı tek başına, demek ki bizim hiçbir şeyimiz yok' diyecekler. O zamanki hocamız Fatih Hocamız, 'Gomis tek başına yaptı, hocaya da gerek yok' derdi. Galatasaray bunu yapabilir mi! Yıllardır söylemek istemiyorum ama artık bıçak kemiğe dayandı. Yapmayın Allah aşkına. Hiçbir yönetim kurulu, Galatasaray'ın değil de yönetimin menfaatini mi düşünecek. Ben ona 750 bin vereceğim, Feghouli'den daha çok alacak diye, sen de gelip Galatasaray'ı yöneteceksin sonra. Yönetemezsin. Allah aşkına ne olur, bazı şeyleri insanlar konuşamıyor, konuşamazsınız. SPK nezdinde belki de suç işliyoruz. Söylemememiz lazım. Yeter artık!"


YORUMLAR

  • 0 Yorum