Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Abdullah Gül için karar verildi!

Son dönemde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüşmeleriyle dikkat çeken Abdullah Gül hakkında karar verildi. Saadet Partisi için Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilen Gül defteri kapandı.

Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Abdullah Gül için karar verildi!
15 Aralık 2021 - 12:45

Erken seçim tartışmaları ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun Abdullah Gül'ü ziyaret etmesi dikkat çekti. 

Gül'ün siyasete ısındığı ve Cumhurbaşkanı adayı olacağı yönündeki iddiaların ardından karar verildi. Saadet Partisi için Abdullah Gül defteri kapandı. Gül'ün 2018 seçimleri öncesinde adaylık konusunda "rahat" davrandığı ve bu nedenle toplumun o dönem verdiği krediyi bir daha vermeyeceği belirtildi.

Habertürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre göre, Saadet Partisi için Abdullah Gül defteri kapandı. 2018 yılında cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde ismi tartışıldığı esnada, tüm muhalefet partilerini konsensüsünü bekleyen Abdullah Gül'ün "rahat" davrandığı bu nedenle o dönem kamuoyunun verdiği krediyi bir daha vermeyeceği belirtildi. Bu tür işlerin risk almadan olamayacağı ve o dönem Gül'ün risk alması halinde bugün toplumdan davet alabileceği kaydediliyor.

Bu kapsamda Saadet Partisi'nden de Abdullah Gül'e cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifinin de gitmesi beklenmiyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum