Abdullah Gül, adaylık için nabız yokluyor! Şimdi de Temel Karamollaoğlu ile görüştü

Milli bayramlarda hastalanmasıyla bilinen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştü. Gül, geçtiğimiz günlerde ise Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile 3 saatlik görüşme gerçekleştirmişti. Gül'ün bu hamleleri "adaylık" iddialarını beraberinde getirdi.

Abdullah Gül, adaylık için nabız yokluyor! Şimdi de Temel Karamollaoğlu ile görüştü
30 Kasım 2021 - 09:25

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü. Habertürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre söz konusu görüşme 1,5 saat sürdü.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada söz konusu görüşmenin içeriğini açıklamıştı. Görüşmenin kulislerde konuşulduğu gibi "Gül'ün cumhurbaşkanlığına aday olmasına dair" olmayacağını belirten Karamollaoğlu, "Gül cumhurbaşkanlığı yapmış, tecrübesi olan eski bir arkadaşımız, kendisiyle istişare etmeyi faydalı bulduğum için görüşmeye gidiyorum, bir teklif götürmüyorum" demişti.


DAVUTOĞLU İLE 3 SAAT GÖRÜŞTÜ
Abdullah Gül, 27 Kasım tarihinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile 3 saatlik bir görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmeyi, katıldığı Habertürk canlı yayınında açıklayan Davutoğlu "4 partiden ekonomiden sorumlu genel başkanlarımızın katıldığı bir toplantı gerçekleşti. Bugün de sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdik. Uzun bir süre görüştük. Türkiye’de bugün ekonomik, demokrasi krizi var. Siyasal zihniyette problem olduğu için bir krizle karşı karşıyayız. Dış odaklar vs. gibi bunların hepsi krizi örtme çabasıdır. Bunu aşabilmek için de ekonomi politik bir bağlamda hareket etmek lazım." ifadelerini kullanmıştı.

Ziyaret sebebini de açıklayan Davutoğlu, "Sayın Gül’le genel olarak son zamanlarda yaşanan gelişmelerin devlette ortaya çıktığı tahribat, elde edilen kazanımların bugün kaybediliyor olması, giderek fazlalaşan yoksullaşma, demokratik haklar konusundaki kaygıları paylaştık hem de hasret giderdik. Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili herhangi bir konu gündeme gelmedi. Esasen ziyaretimizin sebebi buydu." demişti.

GÜL, ADAYLIK İÇİN NABIZ YOKLUYOR
Gül'ün peş peşe Davutoğlu ve Karamollaoğlu ile görüşmesi ise kulisleri hareketlendirdi. Gül'ün siyasi parti liderleriyle görüşmesi "Cumhurbaşkanı adaylığı için nabız yokluyor" iddialarını gündeme getirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum