Abdülkadir Selvi: "Terörist başı Abdullah Öcalan'a görüş izni verilecek"

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bebek katili Abdullah Öcalan'ın yakınlarıyla görüşmesine izin verileceğini söyledi.

Abdülkadir Selvi: "Terörist başı Abdullah Öcalan'a görüş izni verilecek"
17 Haziran 2022 - 09:32


İktidara yakın Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a yakın zamanda bir yakınıyla görüşmesine izin verileceğini yazdı.

Öcalan'a en son Ağustos 2019'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri öncesinde avukatıyla görüş izni verilmişti.

Selvi'nin "Öcalan’a görüş izni verilecek" başlıklı yazısından bir bölüm şöyle:
"Bu isim kardeşi Mehmet Öcalan da olabilir, halen HDP Şanlıurfa Milletvekili olan Ömer Öcalan da İmralı’ya gidebilir. Öcalan’ın görüşmesine bir defalığına mı izin verilecek yoksa bu belirli aralıklarla devam mı edecek, orasını bilmiyorum. Ama önemli olan bu görüşmeden ne çıkacak? Öcalan, Kandil’e ve HDP’ye bir mesaj gönderecek mi?

Öcalan’la görüşme konusunu yazınca hemen AK Parti yeni bir çözüm süreci mi başlatıyor şeklinde tartışmalar başlatılabilir. Ama peşin olarak söyleyeyim ki öyle bir çalışma da yok, ben de öyle bir izlenim edinmedim. Yeni bir çözüm süreci başlatılıyor şeklindeki tartışmalar maksadını aşan tartışmalar olur. Zaten Öcalan, Kürt sorunu diye yazarken en çok endişe ettiğim nokta bu oluyor. Hemen birileri alıyor, iktidar yeniden çözüm süreci başlatıyor diye başka bir yerlere taşıyor. Öcalan’a tecrit uygulandığı iddiasıyla PKK-HDP’nin yarattığı gerginliğe son vermek için ailesinden birisiyle görüşmesine izin verileceği söyleniyor"


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum