Abdulkadir Selvi: Devlet Bahçeli, 'Biji serok Erdoğan' sloganını bölücü bulmadı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu sık sık “Serok Ahmet” ifadesiyle eleştirirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Diyarbakır’da atılan “Biji serok Erdoğan” sloganını bölücü bulmadığı iddia edildi. 

 Abdulkadir Selvi: Devlet Bahçeli, 'Biji serok Erdoğan' sloganını bölücü bulmadı!
13 Temmuz 2021 - 09:09
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinde atılan “Biji serok Erdoğan” sloganlarının MHP tarafında nasıl iz bıraktığını kaleme aldı. 

Selvi’nin bugünkü köşesinin ilgili kısmı şöyle:

"Bugün MHP’nin grup toplantısı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır gezisi sonrası MHP Lideri Bahçeli’nin konuşması her zamankinden daha çok dikkatle takip edilecek. MHP’nin görüşlerini MHP lideri açıklayacak. Ancak ben MHP yöneticileriyle kurduğum temaslarda bir rahatsızlık hissetmedim. Muhalefetin Cumhur İttifakı’nı çatlatmak için MHP’yi kaşıma çabalarının bir karşılığı gözükmüyor. MHP bu tuzağa düşmeyecek. MHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında atılan “Serok Erdoğan” sloganlarının bölücü bir mesaj taşıdığını düşünmüyor. Bölgenin geleneksel bir yaklaşımı olarak değerlendiriyor. Bugün Bahçeli’nin vereceği mesajlar ne olacak, ona bakacağız ama ben MHP’de bir “Serok Erdoğan” rahatsızlığı hissetmedim."

YORUMLAR

  • 0 Yorum