ABD'li diplomat sahte pasaport satarken yakalandı!

ABD ile Türkiye arasında tartışma yaratan S-400 ve Demokrasi Zirvesi gibi olayların ardından yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü sahte pasaport sattığı tespit edilen bir diplomatın tutuklandığını duyurdu. ABD'den konuyla ilgili açıklama geldi.

ABD'li diplomat sahte pasaport satarken yakalandı!
23 Aralık 2021 - 09:35


İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dün yaptığı açıklamada “D.J.K.” olarak tanımlanan bir ABD’li diplomatın gözaltına alındığını duyurdu. Olayın geçen ay yaşandığı ve bu kişinin Almanya’ya gitmek isteyen bir Suriyeliye sahte pasaport sağladığı aktarıldı. Suriyelinin adı ise “R.S.” olarak açıklanırken pasaport veren ABD’linin ise Beyrut Büyükelçiliği’nde görev yaptığı kaydedildi.

Olayla ilgili ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Sözcü'nün haberine göre Bakanlık yetkilisi, “Türkiye’de bir ABD vatandaşının gözaltına alındığının farkındayız. Bu şahıs, ABD diplomatı değildir. Olayla ilgili incelemeler devam ediyor” dedi.

Polis yetkilileri ise İstanbul Havalimanı’nda bu adamın Suriyeli ile kıyafet değiştirerek diplomatik pasaportunu verdiği görüntülerin olduğunu aktarırken, gözaltına alınan adamın elindeki bir zarfta 10.000 dolar olduğu kaydedildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum