ABD Konsolosluğunun 99 bin lira maaşlı ilanıyla ilgili açıklama

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu, otomobil tamirciliği için iş ilanı yayımladı. İlanda maaşın 11 bin dolar olduğu belirtildi. Söz konusu ilan hakkında ABD İstanbul Başkonsolosluğu'ndan açıklama yapıldı.

ABD Konsolosluğunun 99 bin lira maaşlı ilanıyla ilgili açıklama
28 Eylül 2021 - 12:03 - Güncelleme: 28 Eylül 2021 - 12:12
ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu, 11 bin dolar maaşla otomobil tamirciliği için iş ilanı yayımladı. İlanda, iyi derecede Türkçe ve orta derecede İngilizce beklendiği belirtildi. Sosyal medya gündemine oturan ilan ile ilgili konsolosluk açıklama yaptı

İLAN HAKKINDA AÇIKLAMA
Mynet'in haberine göre sosyal medyada gündem olan ilan ile ilgili olarak ABD İstanbul Başkonsolosluğu, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtilerek, paylaşımın sehven yapıldığını ifade etti. Konsolosluğun resmi twitter hesabında ise paylaşılan ilan hala duruyor.

İLANIN DETAYLARI
ABD Başkonsolosluğu'nun ilanında adaylardan en az 3 yıl bakım onarım tecrübesi ve 1 yıl da profesyonel sürücülük tecrübesi istendi.

İlanda araçların mekanik yapısı ile ilgili iyi derecede bilgili olması beklenen adaylardan, hastane, polis karakolu gibi şehir ve şehrin çevresi ile ilgili önemli lokasyon bilgilerine sahip olması da yer alırken haftalık çalışma saati ise 40 saat olarak belirtildi.

5 YILLIK SÜRÜCÜ BELGESİ ŞARTI
İlana göre kişiler, konsolosluğun hizmet alanının işletilmesinden ve USG araçları için temizlik ve temel bakım hizmetlerinin yerine getirilmesinden sorumlu olacak.

Görevli, Motorpool süpervizörünün gözetimi altında, ABD Konsolosluğu ve bağlı kuruluşlarının hem yolcu hem de kargo taşımacılığı için motorlu taşıtları işletecek. 5 yıllık sürücü belgesi olması istenen adaylardan, harita ve yol okuma becerisi ile temel bilgisayar bilgisine sahip olmaları da istendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum