ABD'den PKK'ya skandal ziyaret! ABD'li heyet Öcalan'ın "Manevi oğlu" ile buluştu!

ABD'nin Suriye'de PKK ile yakın teması artarak devam ediyor. PKK'nın Suriye kolu YPG'nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçlerini ziyaret etti. ABD Dışişleri Bakanlığı'na bağlı heyetin gerçekleştirdiği ziyarette Abdullah Öcalan'ın "manevi oğlum" dediği Mazlum Kobani de hazır bulundu.

ABD'den PKK'ya skandal ziyaret! ABD'li heyet Öcalan'ın "Manevi oğlu" ile buluştu!
14 Kasım 2021 - 20:00
ABD'nin Irak ve Suriye'de PKK ile temasları açıktan devam ediyor. Özellikle Suriye'de PKK'nın uzantısı YPG ile bağını koparmayan ABD yeni bir görüşme gerçekleştirdi. ABD Dışileri Bakanlığı'na bağlı bir ekip, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın "Manevi oğlum" dediği Mazlum Kobani'nin de aralarında bulunduğu teröristlerle görüştü. 

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan bir heyet, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri’ni ziyaret etti. 

ABD'li heyet, SDG'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda kurduğu Rojava Özerk Yönetimi’nin kontrolünde bulunan bölgeye yaptığı ziyarette; SDG yöneticisi, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın “manevi oğlum” dediği Mazlum Kobani ile de bir araya geldi.

ABD'li heyete; Orta Doğu İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Ethan Goldrich başkanlık ederken, ABD'li bazı diplomatlar da söz konusu ziyarete eşlik etti.

Barzani yönetiminin yayın organı Rudaw'ın aktardığına göre, her iki taraftan da üst düzey heyetin görüşmede hazır bulunduğu kaydedildi.

Görüşmede; iki taraf, gerilimi azaltma anlaşması ve mevcut ateşkese uyma konularının yanı sıra, "IŞİD ile mücadele", bölge istikrarıyla ilgili ortak eylem ve "insani yardım" konularını ele aldığı aktarıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum